Vyzkoušejte tyto cviky na břicho v pohodlí domova

Chcete mít ploché bříško? Snažíte se zhubnout břišní pneumatiku, ale nevíte jak na to? Vyzkoušejte jednoduché cviky na břišní svaly, které vám pomůžou k vytouženému pekáči buchet a navíc je zvládnete i doma na gauči!

Cvičení na břišní svaly jde i doma

U některých cviků nemusíte ani vstát z gauče. Jde o cviky, kterými posílíte six-pack. Ten má každý z nás ukrytý pod množstvím tukové hmoty. Tu je potřeba odstranit, aby vyniklo sexy břicho. 

Hlavními výhodami cvičení na gauči jsou:

  • už žádné výmluvy – cviky provedete snadno kdykoliv doma nebo dokonce na cestách
  • rychlé cvičení – díky němu neztratíte mnoho času, cvičit můžete u oblíbeného seriálu
  • nepotřebujete žádné vybavení – budete potřebovat gauč a své tělo
  • snížení rizika zranění – nemusíte zvedat těžké stroje ve fitku, které zatěžují klouby
cviky na břicho doma
pixabay.com

Před každým cvičením a posilováním se nezapomeňte důkladně protáhnout. Pořádný strečink je základem cvičení a krom prevence zranění je už samotné protažení aktivitou spalující kalorie.

Následující cvičení opakujte 2-3x, mezi jednotlivými cykly odpočívejte jednu až dvě minuty. 

Pokud jsou cviky rozdělené podle stran, nezapomeňte střídat nohy a na obě udělat stejný počet cvičení. 

Cviky na ploché bříško

Lehněte si na gauč na záda a střídavě zvedejte levou a pravou nohu. Můžete ji mít buď pokrčenou v kolenou nebo nataženou, u každé varianty procvičujete trochu jinou část břišních svalů. Opakujte 3×8 cviků na každou nohu.

cviky na ploché bříško
pixabay.com

Oblíbeným cvikem na vyrýsování břicha jsou šikmé zkracovačky. Ty klasické znáte ještě ze školy. Vlastně se jedná jen o variantu tohoto cviku. Až budete v horní pozici, proveďte navíc rotaci, při které směřujte loktem levé paže směrem k pravému koleni. Ruce a nohy střídejte. Záda byste měli mít po celou dobu cvičení přitisknutá k podložce. 

Na podlaze můžete provádět prkno. Tento oblíbený cvik je velmi náročný a pokud vydržíte minutu, jste dobří! Podívejte se na video jak správně cvičit plank a další varianty prkna na posílení středu těla:

Dalším cvikem jsou klasické sklapovačky. Zacílíte při nich pohyb na přímé břišní svalstvo. U cviku si dávejte pozor, jak ho provádíte. Pohyb musí být pomalý a kontrolovaný, žádné švihání celý tělem nebo rukama a nohama. 

Ať už se vrhnete na jakékoliv cviky na six-pack nezapomeňte, že pokud máte na břiše vrstvu tuku, břicho nevyrýsujete. 

Na internetu najdete mnoho dalších cvičebních videí, podle kterých si můžete cvičení poskládat podle svých možností. 

Abyste získali six-pack, musíte mít ploché bříško

Pokud máte břicho jen trochu nafouklé nebo vyboulené, musíte se zaměřit na hubnutí pomocí stravy a až poté začít břicho posilovat. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, proveďte rutinu 3-5x týdně. Chcete mít ploché bříško rychleji? Vyzkoušejte potraviny na hubnutí břicha, které dokáží skvěle nastartovat metabolismus a urychlit vaše hubnutí.

Na začátku je vždy těžké začít nebo se do cvičení donutit. Vystupte ze své komfortní zóny a začněte jednoduchými cvičeními třeba jen na 10 minut a postupně čas prodlužujte.

cviky na pekáč buchet
pixabay.com

Každý týden můžete přidat jeden cvik nebo si sérii prodloužit, podle toho, jak se vám povede. 

Pořídit si můžete odporový gumový pás, díky kterému sice bude cvičení náročnější, zato intenzivnější a rychleji se dostanete do formy. Místo pásu ale můžete použít širokou gumu. Využít můžete také švihadlo nebo naplněné pet lahve místo činek. 

Zdroj: lifehack.org

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X