Léčivé vlastnosti sezamového oleje

O sezamovém oleji se příliš nemluví, jedná se však o účinného pomocníka při léčbě řady neduhů, zejména kožních. Dnes je již sezamový olej snadno dostupný, a proto si představíme jeho vlastnosti, včetně návodu, jak ho využít.

Sezamový olej se využívá při mnoha kožních problémech, jelikož dokáže zklidnit pokožku a napomoci s její regenerací. Používá se na pokožku spálenou sluncem, při lupence, infekcích nebo i na vysušenou pokožku. Lze ho využít i při akné, při čištění pokožky od mastnot a také pro vyživení vlasů, které jsou následně odolnější vůči vzniku šedin. Jeho antibakteriální vlastnosti mají mnoho využití. Je bohatý na celou řadu vitamínů, najdeme v něm esenciální mastné kyseliny, hořčík vápník a rovněž i antioxidanty.

Využití při zácpě

Pokud vás trápí stagnující výkaly nebo voda zadržená v určitých částech těla, sezamový olej vám pomůže. K uvolnění ucpaných střev vypijte 1 až 2 polévkové lžíce syrového oleje na prázdný žaludek.

Při zadržování vody v oblasti očí

Pokud došlo k zadržování vody v oblasti očí, dávejte 1 až 2 kapky čistého sezamového oleje pomocí kapátka do očí, a to nejlépe večer před spaním. Můžete kapat až po dobu jednoho týdne. Před použitím vždy olej přefiltrujte přes kousek gázy, abyste odstranili nečistoty.

Pro podporu krevního oběhu

Pro podporu krevního oběhu je třeba využít sezamový olej se zázvorem. Tato kombinace aktivuje funkci krevních kapilár, krevní oběh a nervové reakce. Skvěle pomůže i proti bolestem. Smíchejte nastrouhaný čerstvý kořen zázvoru se stejným množstvím sezamového oleje. Namočte do této směsi cíp bavlněné látky a důkladně třete postižené místo.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X