Jak se zbavit migrény za pomoci banánové slupky?

Migréna je zdravotní problém, který má nejčastěji dědičný základ. Někdy bývá způsobena patologickými změnami v mozku, ke kterým dochází s věkem. Důvodem vzniku migrény jsou změny v mozkové kůře, které bývají velmi často dědičné. Někdy k nim může docházet v důsledku zranění. Na migrénu nezabírají pouze léky, ale velmi účinné jsou i banány.

Jak fungují na migrénu banány?

Možná vás to překvapí, ale strava, která obsahuje banány, může pomoci snížit migrénu a její příznaky. Banány obsahují velké množství cukrů, což umožňuje tělu udržet po dlouhou dobu potřebnou hladinu glukózy.

Kromě toho obsahují tryptofan, látku potřebnou pro výrobu hormonu štěstí – serotoninu, a dále mikroprvků a vitamínů nezbytných pro nervový systém. Patří mezi ně hořčík, draslík a vitamíny B6 a B12.

Připravte si banánový obklad, který může pomoci zmírnit vaši bolest. Postačí přiložit na čelo banánovou slupku.

Také můžete zkusit rozmixovat slupku s medem a pomocí směsi provést lehkou masáž. V žádném případě však bolesti hlavy nepodceňujte a pokud bude přetrvávat dlouhodobě, poraďte se se svým lékařem.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X