Zlikvidujte plíseň v domě s tea tree olejem

Plíseň v domě je nejen estetickou vadou, jedná se rovněž o riziko pro naše zdraví. Ačkoliv se jedná o problém, který si žádá dlouhodobé řešení, plísní se snadno zbavíte za pomoci jedné jediné přísady, tea tree oleje.

Proč tea tree olej?

tea-treeTea tree olej je jedním z nejúčinnějších prostředků na hubení plísní. Po celá staletí byly domorodými obyvateli Austrálie používány listy čajovníku k léčbě celé řady neduhů. Řezné rány, popáleniny, vyrážky, na všechny tyto problémy stačilo rozdrtit pár listů, zakrýt bahnem a nechat postižené místo v klidu. Když byly začátkem 20. století zkoumány vlastnosti esenciálního oleje z čajovníku, zjistilo se, že má extrémně silné antiseptické vlastnosti. Tea tree olej je až 100x účinnější než kyselina karbolová, která se tehdy používala kvůli svým germicidním vlastnostem. Čajovníkové listy nebylo možné rozvážet do světa, protože z nich účinné látky vyprchaly. Když se však z čajovníku získal olej, bylo možné ho snadno skladovat a rozvážet po celém světě, aby se všichni mohli těšit z jeho výhod.

I když se tea tree olej využívá zevně, dokáže při inhalaci pomoci s dýchacími obtížemi všeho druhu, od běžné bolesti v krku až po rýmu, astma nebo zánět průdušek. Ačkoliv je významným přínosem pro tělo, nyní si představíme, jak nám pomůže v domácnosti při likvidaci plísní.

Jak zlikvidovat plísně s tea tree olejem?

tea-tree-plisenBudete potřebovat:

  • Rozprašovač
  • 2 čajové lžičky tea tree oleje
  • 2 šálky vody

Postup:

Jednoduše smíchejte vodu s olejem a tuto směs nalijte do rozprašovače. Směs aplikujte všude, kde se v domě plíseň tvoří a nechte ji zaschnout. Poté ji setřete ručníkem. Podle zkušeností mnoha lidí má tento postup rychlý efekt.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X