Tipy, jak neomezeně pěstovat důležitou zeleninu ze zbytků

Vyhazujete zbytky zeleniny? Už nemusíte, ukážeme si, jak z nich můžete neomezeně pěstovat novou zeleninu. Zelenina má nízký obsah tuků i kalorií, ale vysoký obsah živin, minerálů a vitamínů. Spousta druhů zeleniny je, díky vysoké hodnotě živin, zařazena mezi superpotraviny. Každý z nás by je měl zařadit do svého jídelníčku. Díky pěstování vlastní zeleniny můžete svůj jídelníček obohatit o zdravé odrůdy a navíc ještě ušetříte.

Zde jsou některé druhy zeleniny, které můžete pěstovat ze zbytků

Chřest

Chřest patří mezi velmi populární jarní druh zeleniny. Má celou řadu léčivých vlastností. Je to trvalka, která na dobře udržovaném záhonu roste až 20 let. Pro pěstování můžete použít 2 leté korunky, které zakoupíte v obchodech, nebo osivo. V druhém případě vám pěstování bude trvat delší dobu.

Římský salát

Ten si také můžete vypěstovat ze zbytku rostliny. Do nádoby nalijte trochu vody a vložte pahýl římského salátu. Jakmile zapustí kořeny, vsaďte jej do hlíny na záhon.

Jarní cibulky

Pro opětovný růst můžete použít kořeny. Ponechte si u nich kousek cibulky, vše umístěte do sklenice s vodou a sklenici postavte na dobře osvětlené místo.

Bok Choy

Jedná se o druh čínského zelí. Pokud se rozhodnete pro pěstování tohoto druhu zeleniny, umístěte kořen do nádoby s vodou v dobře osvětlené místnosti. Takto rostlinu ponechte 7 – 14 dní a následně přesaďte do květináče s hlínou.

Česnek

Můžete použít jednotlivé česnekové stroužky. Jakmile začnou klíčit, umístěte je do sklenice s vodou, kterou postavíte na okno nebo na zahradu. Jakmile se objeví lístky, které jsou několik centimetrů dlouhé, přesaďte stroužky do květináče se zeminou. Česnek můžete sklízet, když jeho listy zhnědnou.

Koriandr

Pro opakované pěstování koriandru můžete použít koriandrové stonky, které umístíte do sklenice s vodou. Jakmile budou kořeny dostatečné, přesaďte výhonky do květináče s hlínou, který umístíte do dostatečně osvětleného prostoru.

Bazalka

Rostlinu lze rozmnožovat pomocí bazalkových řízků. Asi 4 cm dlouhé stonky s listy umístíte do nádoby s vodou a počkáte, až zapustí kořeny. Následně přesadíte do květináče s hlínou.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X