Přírodní konjaková houba pleť vyčistí, namasíruje a funguje i jako peeling

Setkali jste se již v drogériích s tzv. konjakovou houbou? Víte, k čemu tato houba slouží? Konjaková houba začíná být stále více populární v oblasti péče o pleť. A má to své důvodu.

Konjaková houba

Konjaková houba, známá i pod názvem konjac, je vyrobena z přírodního materiálu, a to z rostliny amorphopallus konjac. Tato rostlina se česky nazývá jako zmijovec indický, lidově jako ďáblův jazyk. Zmijovec indický je však ve své domovině (Čína, Japonsko, jihovýchodní Asie) používán jako zdroj stravy i jako tradiční lék. Pěstován je jako polní plodina a po uvaření jsou hlízy používány podobně jako brambory. Připravuje se z nich také mouka, která bývá užívána na přípravu nudlí, tofu a dalších potravin. Z této „mouky“ se připravuje také léčivý gel, který se užívá v čínské medicíně. Detoxikuje organismus, užívá se při léčbě astmatu, kašle, popálenin i kožních onemocnění. Užívá se vnitřně i zvnějšku. Užívání konjakové mouky (konjac glukomanan) má pozitivní vliv na hladinu cholesterolu, zlepšuje metabolismus sacharidů a pečuje o zdraví trávicího traktu.

Čištění pleti

Vlákna ze zmijovce indického jsou však používána i pro výrobu konjakové houby, která se používá na odlíčení a na čištění pleti. Tuto houbičku dnes již seženete v drogériích či na internetu. Na první pohled vám konjaková houba může připomínat klasickou pemzu, ale její struktura je velmi odlišná. V suchém stavu je konjaková houba tvrdá, ale po namočení příjemně změkne a má zajímavou konzistenci. Je jakousi mycí houbou, která je přirozeně spojena s micelární vodou. Touto houbou si běžně můžete čistit pleť, nabaluje na sebe nečistoty, zbaví vás make upu a odumřelých kožních buněk. Používat ji mohou i osoby s citlivou pletí či osoby trpící na kožní alergie.

Vzpruha pro pleť

Konjaková houba pleť masíruje, mechanicky odstraňuje nečistoty a působí i jako jemný peeling. Navíc pleť náležitě prokrví a namasíruje. Eliminuje také tvorbu černých teček. Díky konjakové houbě bude pleť prozářená, prokrvená a chrání před předčasným stárnutím pokožky. Po odlíčení se houba řádně propláchne vlažnou vodou a nechá vyschnout. Před dalším použitím ji stačí propláchnout ve vlažné vodě. Má totiž přirozené antibakteriální a antiseptické účinky. Konjakové houby jsou přírodní variantou čištění, navíc ekologičtější variantou, jelikož snižujete spotřebu klasických odličovacích tamponků. Na odlíčení vám postačí zcela konjaková houba. Životnost této houby je 2-3 měsíce a stojí zpravidla kolem 100 Kč.

Zdroje obrázků: https://www.flickr.com/photos/142579396@N03/34229343510, https://www.flickr.com/photos/129624738@N08/15835569091, https://draxe.com/health/beauty-and-skin-care/how-to-use-a-konjac-sponge/

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X