Rychlá snídaně či rychlý oběd? Naučte se připravovat tzv. „bowl“

Setkali jste se již s kavárnou, která měla na menu tzv. smoothie bowl? Bowl je anglickým slovíčkem, které označuje misku, která může být naplněna rozmanitým množstvím zeleniny, ovocem, obilovin, oříšků atd. Prostě vším, co dohromady skvěle chutná. Naučte se i vy připravovat snadnou snídani či rychlý oběd v podobě „bowl“. A nechte vaši fantazii a chuťové pohárky pracovat.

Smoothie bowl

Ideální zdravou snídaní je smoothie bowl. Jedná se o hustší smoothie, které se vlije do misky a dozdobí řadou různých ingrediencí. Smoothie se připravuje tak, že se různé druhy ovoce, nejlépe banán, lesní plody, mango apod. vsypou do mixéru, přidá se k nim rostlinné mléko, oříšky, semínka, burákové máslo, koření, prostě vše, co může dohromady chutnat skvěle. Směs se rozmixuje a zpravidla pije. Vytvořit si však můžete i hustší smoothie, díky mraženým plodům, jogurtu či přidáním méně mléka. Hustší smoothie se vlije do misky a dozdobí oříšky, kousky ovoce, oříšky, semínky, granolou apod. Díky tomu vám vznikne jakási zdravá, ovocná a příjemně sladká ranní kaše. Nepoužívejte do smoothie cukr, stačí banán, datle či trocha medu. Přidat do smoothie můžete také superpotraviny v sypké verzi, například acai, maca prášek, spirulinu apod.

Zeleninová miska

Připravit si však můžete i tzv. „green bowl“, zeleninovou misku plnou zdraví. Přinášíme vám jeden tip v podobě misky, ve které nechybí quinoa, zelené fazolky, pokrájené avokádo, brokolice, salát a salsa připravená z namočených kešu oříšků a rozmixovaná s bazalkou a avokádem. Ideální je, pokud je v misce základem například kuskus, sladké brambory, luštěniny, rýže apod., která se doplní o dávku zeleniny, popřípadě zdroj bílkovin v podobě masa, tofu či vajíčka. Vše se dozdobí semínky, oříšky a propojí zdravým dipem, který si můžete vytvořit podle své fantazie.

Zdraví a chuť

Příprava nejrůznějších „bowl“ je plná kreativity a propojování chutí. Základem by však měly být zdravé ingredience a spojení dobře zvolených chutí. Vytvořit si tak můžete naprosto originální pokrm, a to velmi snadno a rychle. Připravte si i vy doma sladkou či slanou „bowl“ plnou zdraví.

Zdroj obrázků: https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/32150949353, https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/32150952133

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X