7 tipů, jak bojovat se záchvaty úzkosti

Úzkostné záchvaty se těžko léčí a neočekávané situace mohou způsobovat celou řadu potíží, mezi ně patří například tachykardie, pocení, třes nebo dočasná ztráta sluchu nebo zraku. Se záchvaty úzkosti se dá bojovat a pokud trápí i vás, poradíme vám, jak postupovat.

Co je to záchvat úzkosti?

Úzkostné záchvaty, také známé jako záchvaty paniky, jsou velmi intenzivní reakce, které způsobují ztrátu kontroly některých tělesných funkcí. Mezi jejich příznaky patří:

  • tachykardie
  • pocení a zimnice
  • tlak na hrudi
  • závrať, nevolnost nebo žaludeční potíže
  • strach nebo panika

Jak na úzkostné stavy

Pomocná směs pěti Bachových květů

Tato směs kombinuje květinové esence, které pomáhají při nervovém vypětí. Patří mezi ně SLÍVA TŘEŠŇOVÁ, BÍLÁ LESNÍ RÉVA, NETÝKAVKA ŽLÁZONOSNÁ, DEVATERNÍK PENÍZKOVITÝ a SNĚDEK OKOLIČNATÝ.

Směs můžete zakoupit v obchodech s bylinkami nebo v lékárnách.

Kontrola dýchání

Během každé krize je důležité hluboké dýchání. Začněte pomalu a zhluboka dýchat, mezitím začněte své myšlenky směřovat na věci, které ve vás vyvolávají pozitivní pocity.

Oční pohyby

Oční pohyby mohou pomoci při kontrole úzkosti, smutku a deprese. Když se cítíte špatně, vaše oči často hledí dolů. Chcete-li bojovat proti úzkosti a předcházet jí, musíte se dívat vzhůru a to nejen hlavou, ale i očima.

Esenciální oleje

Esenciální oleje mají terapeutické vlastnosti, které můžeme využít k léčbě a prevenci zdravotních problémů. K léčbě úzkostného záchvatu volíme esenciální oleje s relaxačními a zklidňujícími vlastnostmi. Patří mezi ně levandule, bazalka, bergamot, cypřiš, cedr nebo heřmánek. Ideální je použít difuzor.

Studená voda na oční víčka

Jednoduchý trik, který zabrání úzkostnému záchvatu, spočívá v aplikaci čerstvého proudu studené vody na vaše zavřené oči. Pokud chcete, můžete ji použít i na zbytek obličeje. Studená vodoléčba je opravdu jednoduchý přirozený způsob uvolnění těla a zabránění útoku.

Hořčíková koupel

Hořčík je minerál, který má významný zklidňující účinek na nervový systém. Nejčastěji se používá jako doplněk. Pro rychlejší účinek můžete koupit síran hořečnatý, jinak známý jako Epsomská sůl. Přidejte půl šálku této soli do své pravidelné lázně a ponořte se do ní alespoň na 20 minut.

Homeopatie

Homeopatie je druh léčení, které umožňuje léčit zdravotní problémy bez kontraindikace nebo nežádoucích účinků. V ideálním případě byste se měli poradit s homeopatickým odborníkem.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X