Vyzkoušejte kombinaci cvičení, která efektivně pomáhá hubnutí

Trápí vás nadváha nebo jen pár kilo navíc, kterých byste se chtěli zbavit? Základem jsou dvě věci: jídlo a pohyb. V následujících řádcích se zaměříme právě na pohyb a aktivity, které vás budou nejen bavit, ale po kterých vás opustí i nechtěná kila. Připraveni?

Kardio rozjede spalování tuků

Jak jinak rozjet hubnutí než pořádným pocením při cvičení? Ať se vám to líbí nebo ne, kardio cvičení je zkrátka základ. Než se pustíte do formování postavy, je důležité vypotit ze sebe nadměrná kila. Ti z vás, kteří jdou při slově kardio do mdlob, se mohou uklidnit. Neženeme vás hned ven pobíhat po lesích a zdolávat desetikilometrové tratě pod hodinový limit. 

Za kardio se dá považovat i procházka a lehká turistika. Samozřejmě, že se ke kardiu řadí též běh, jogging, jízda na kole a běžkování, ale pro začátek úplně postačí i lehká procházka. Kardio cvičení má skvělý vliv zejména na tzv. viscerální tuk, tedy tuk v oblasti břicha, který trápí spoustu lidí. Takže pokud patříte mezi ně, začleňte minimálně půlhodinové procházky do svého denního režimu.

Je pro hubnutí lepší běhání nebo chození? Podívejte se na srovnání běhu a chůze z hlediska spalování tuků, formování postavy i zátěže na vaše klouby.

jak zhubnout chozením
pixabay.com

Posilování pro pevné bříško i střed těla

Abyste hubli tukové zásoby a ne pracně vybudované svaly, je třeba dávkovat cvičení s rozumem a kombinovat aerobní aktivity s klidnějšími druhy cvičení zaměřenými na posilování svalů celého těla.

Úbytek na váze s sebou nese i úbytek svalové hmoty. Jakmile se začnete věnovat kardiu a vaše kila začnou mizet, zahrňte do svého denního plánu také cviky na zpevnění těla. Sem patří třeba jóga, pilates, kalanetika, zvedání činek nebo posilování s vahou vlastního těla, které zvládnete i doma v obýváku. Proč?  Díky posilování zpevníte a zformujete vaše tělo. A dalším přidaným pohybem rovněž budete i více spalovat.

Chcete zhubnout břicho nebo se zaměřit spíše na střed těla či problematické partie? Pamatujte si, že vždy je třeba posilovat celé tělo komplexně, jedině tak bude cvičení skutečně efektivní a krom pevného těla vám bude odměnou také rychlejší metabolismus spalování tuků, který je pro vaše hubnutí velmi důležitý. 

Při posilování se tedy zaměřte vždy na všechny následující tělesné partie:

  • tzv. core, tedy střed těla (patří sem bříško, boky, zadek a stehna)
  • ruce a nohy
  • prsa a zádové svalstvo (hodní i bederní oblast)
posilování středu těla
pixabay.com

Jak často cvičit a kdy odpočívat

Myslíte, že čím častěji budete cvičit, tím rychleji zhubnete? Ano i ne. Pokud jste dosud pravidelně nesportovali, jakýkoliv pohyb bude vašemu tělu jedině ku prospěchu. Na druhou stranu je ale nutné dopřát organismu také čas na regeneraci. Příliš časté cvičení, vysoká zátěž při posilování a nedostatek odpočinku vede k hubnutí svalové hmoty, což určitě nechcete. Přečtěte si, jak často cvičit, když chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu nebo prostě zlepšit celkovou kondici.

Odpočinek je podstatnou částí hubnutí. Dopřávejte si ho v pořádných dávkách a nebraňte se mu. Během odpočívání se vaše tělo regeneruje a bude připraveno na další dávku pohybu. Patří sem jak vydatný spánek, tak protažení svalů před a po cvičení, relaxace, masáže nebo dechová cvičení

meditace a hubnutí
pixabay.com

Zdroj: healthline.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X