Když chcete být fit, bez infrasauny se neobejdete

Na rozdíl od klasické finské sauny mají infrasauny levnější provoz a jsou rychleji roztopené. To jsou asi dva hlavní důvody, proč tak rychle roste jejich obliba. Navíc infrasauny nevyžadují téměř žádnou údržbu, protože jde z principu o suché saunování a voda nemůže způsobit její opotřebení. Ať už jste sportovec a chcete něco udělat pro své zdraví, nebo potřebujete vyléčit bolavé klouby – infrasauna vám bude dobrým pomocníkem.

Jaký infrazářič do sauny?

O tom, zda vaše infrasauna bude jen obyčejná prohřívárna nebo bude mít i léčivé účinky rozhoduje infrazářič, který použijete. Na trhu dnes najdete několik druhů infrazářičů:

  • Keramické infrazářiče: jsou levné, rychle se nahřívají, ale mají vyšší spotřebu energie, jejich povrchová teplota se pohybuje kolem 250 – 300 °C
  • Karbonové infrazářiče: rovnoměrně rozdělují paprsky, mají vysokou životnost, infrasaunu roztápí velmi dlouho, jejich teplota je 70 – 170 °C
  • Red Light (světelné keramické) infrazářiče: infrasaunu rozehřejí během několika minut, kromě tepla vyzařují také světlo, jsou výrazně teplejší 300 – 500 °C
  • Infrahalogenové lampy Vitae: nejmodernější typ infrazářiče do sauny, mají neomezenou životnost, na plný výkon jedou už během 1 vteřiny, jako jediné produkují všechny 3 složky infračerveného záření. Někdy se prodávají pod označením Philips Vitae.

Pro sportovce, a pokud chcete opravdu něco udělat pro své zdraví, doporučujeme nešetřit na infrazářiči. Infrasauny se prodávají i s levnými keramickými zářiči, ale ty vás jen prohřejí, protože produkují jen omezené spektrum infrapaprsků. Když budeme upřímní, stejný účinek budete mít, když se postavíte vedle rozehřátého topení nebo u kamen.

Pamatujte, že pouze zářiče Vitae vyzařují záření v celém spektru vlnové délky, tj. IR–A, IR–B a IR–C. Přičemž infrazáření IR–A umí jako jediné proniknout hluboko do podkoží lidského těla.

Ano, už vás to asi napadlo – Vitae jsou nejdražší infrazářiče. Avšak raději ušetřete na hudbě do sauny nebo si místo cedrového dřeva vyberte levnější skandinávský smrk a připlaťte si za kvalitní infrazářič. Protože ten rozhoduje o tom, jaké bude mít vaše infrasauna léčivé účinky.

Do kombinované sauny se zamilujete

Kombinovaná sauna vznikne, zjednodušeně řečeno, když do infrasauny přidáte klasická saunová kamna. Získáte tím dvě až tři sauny v jedné:

  1. Finskou saunu umožňující suché saunování při teplotách vzduchu okolo 100 °C. A když si vyberete kamna s aktivním výparníkem, můžete si užívat i bylinkovou páru.
  1. Infrasaunu s léčivými infrapaprsky, které prohřívají přímo vaše tělo, a teplota uvnitř kabiny se pohybuje kolem 55 °C.

Pokud vybíráte infrasaunu, přijďte se podívat do našeho saunového Showroomu v Praze – Uhříněvsi. Představíme vám několik infrakabin, které si budete moci nezávazně vyzkoušet. Přesvědčte se na vlastní kůži, jak fungují infrazářiče Vitae.

www.saunasystem.cz

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X