Dopřejte si jarní detox a nastavte se na nový začátek

Cítíte potřebu dát svému životu pravidelný řád? Nedaří se vám nastolit denní režim, když máte děti doma a pracovní dny vám splývají s víkendy? Jaro je ideální čas na nový začátek! Připravte sebe i své tělo na jaro a vezměte si příklad z přírody. Nastartujte svůj organismus pořádným jarním detoxem.

Jak nastavit pravidelný denní režim

Cítíte, že vám chybí rutina a řád? Přes zimu a dobu lockdownu spousta z vás možná opustila od svého denního režimu. Z důvodu restrikcí jste trávili méně času venku a více času na gauči. Fitness centra byla rovněž zavřená a provozovat běh a jiné sporty venku bylo vzhledem k teplotám pod nulou nepříjemné. Nyní je ale na čase to změnit. A pokud se vám rovnou nechtějí oblékat tenisky, začněte změny v kuchyni

Očistná kůra je vhodná nejen na pořádné pročištění, ale pomůže vám také nastartovat hubnutí. vyzkoušejte třeba týdenní detox den po dni, díky kterému se zbavíte prvních kilogramů navíc a odlehčíte celému organismu. 

jarní očistná kůra
pixabay.com

Proč je dobré dopřát si detoxikační kůru

Ačkoliv odborníci tvrdí, že naše tělo žádný detox nepotřebuje, neboť se dokáže čistit samo, je příjemné si čas od času dopřát smoothie nadupané vitaminy a minerály. Člověk má hned lepší pocit, že udělal něco pro své tělo a cítí se mnohem více nabitý energií a má i lepší náladu. 

Pokud tyto pocity při konzumaci zdravých potraviny nepociťujete, možná vás zaujmou následující důvody proč si dopřát jarní detox:

  • Trpíte často nadýmáním a bolestmi břicha? S pomocí detoxu pročistíte váš trávicí systém a váš žaludek se zklidní. Játra a střeva se pročistí a budou schopné vykonávat svou funkci.
  • Trápí vás pocity vyčerpání, máte zašedlou pleť, kruhy pod očima a cítíte se neustále unavení? I tyto stavy může detoxikace organismu napravit.
  • A co nosní dutiny? Nosíte u sebe pořád kapesníky? To by chtělo napravit funkci plic a dýchacího ústrojí. I zde je detox odpovědí.
  • V neposlední řadě je třeba pročistit i vaše ledviny. Pokud máte potíže s močením, mohou za to právě zanesené ledviny.
detox recepty
pixabay.com

Jak na detox

Chcete se pustit do očistné kůry? Začněte následovně: ze svého jídelníčku odbourejte alkohol, kávu a ostatní kofeinové nápoje, veškerá nezdravá jídla z fast foodu, červené maso, cukr, mléčné výrobky a pšenici

Máte pocit, že jste právě vyřadili veškeré potraviny, které jíte? Nemusíte se bát, stále máte velký výběr. Nevěříte? Tak tedy, červené maso můžete nahradit mořskými rybami, krůtím a kuřecím masem. Z ovoce a zeleniny si můžete připravovat chutné saláty, polévky a šťávy. Také je kombinujte s čerstvými bylinkami, které dodají pokrmům skvělou chuť a příjemnou vůni. Přísun kofeinu nahraďte bylinnými čaji a pijte dostatek vody. Také si dopřávejte pohyb a starejte se o své tělo: dopřejte si masáže, peelingy, masky a další rozmazlovací procedury. 

mentální detox
pixabay.com

Detoxikační kůra pro nový začátek

Stejně jako vaše tělo i psychika potřebuje čas od času udělat tlustou čáru za všemi starostmi a nedořešenými problémy a začít znovu. 

Naordinujte si mentální detox

  • zkuste meditace a dechová cvičení, která vás zklidní a pomohou vám třeba s výdrží při prvních pokusech o běhání
  • ukliďte si domácnost, začněte na pracovním stole, převlékněte bytové textilie do jarních barev a nezapomeňte ani na zahradu či balkon
  • vytřiďte věci, které nepotřebujete, od oblečení až po nádobí
  • začněte si psát deník vděčnosti a pokud vás přepadají chmury, připomínejte si všechno dobré, co v životě máte
  • naučte se používat osobní afirmace, opakujte si každé ráno či večer motivační věty a buďte pozitivní

Zdroj: experiencelife.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X