Místo polykání léků se raději projděte. Ranní procházky mají pozitivní vliv na krevní tlak

Současný životní styl nahrává rozvoji civilizačních onemocnění. Vysoký krevní tlak i obezita patří mezi běžné diagnózy. Věděli jste, že existuje jednoduchý lék, který je dostupný všem, kdykoliv a kdekoliv?

Chůze místo léků

Australští vědci zkoumali vliv pravidelné chůze na krevní tlak u pacientů, kteří byli zvyklí brát na snížení tlaku léky. Výsledky publikované serverem nhs.uk byly ohromující.

Pokus ukázal, že lidé, kteří každé ráno absolvovali procházku o délce 30 minut, měli tlak na stejné hodnotě, jako lidé, kteří si ráno vzali tabletku na snížení tlaku.

Zároveň byly srovnávány hodnoty u lidí, kteří se ráno procházeli a těch, kteří strávili alespoň 8 hodin denně sedavým zaměstnáním. V tomto ohledu byly zaznamenány výrazné rozdíly u žen.

Ženy, které si během sedavé práce dopřávaly krátké, zhruba tříminutové pauzy na procházku, měly lepší hodnoty tlaku a zároveň se lépe cítily.

Výzkum probíhal na vzorku 67 lidí ve věku od 55 do 80 let. Ti byli osloveni, aby každý den splnili jeden ze tří požadavků: absolvovat ranní procházku, strávit 8 hodin u sedavé činnosti nebo tuto činnost prokládat krátkými přestávkami na pohyb.

Zařaďte na program dne procházku
Zdroj: pixabay.com

Dopřejte si ranní procházku

Nemusíte se nutně léčit na vysoký tlak, aby u vás ranní chůze měla pozitivní účinky. Pokud začnete den procházkou v klidném tempu, skvěle nastartujete celý organismus, protáhnete svaly, zahřejete se a nastartujete zažívání

Chůze na čerstvém vzduchu vám okysličí mozek a vy budete lépe připraveni na povinnosti nového dne. V neposlední řadě budete mít také hned po ránu “splněnou” vaši denní dávku pohybu. 

Není žádnou novinkou, že pravidelný pohyb pozitivně ovlivňuje celkové zdraví. Nezáleží na tom, jaký druh sportu zvolíte. Pokud vás žádný nebaví, věnujte se alespoň chůzi. Výzkumy ukazují, že i obyčejná procházka v příjemném tempu má příznivý vliv na celkovou kondici a dobrý zdravotní stav člověka.

Začněte den procházkou a nastartujte organismus
Zdroj: pixabay.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X