Jezte potraviny, které zrychlí metabolismus a nastartují hubnutí břicha

Přebytečný tuk v oblasti břicha je nejenom obtěžující, ale znamená pro nás také možné zdravotní komplikace. Zvyšuje například riziko výskytu srdečních chorob a cukrovky.

Proč tloustneme na břiše

S přibývajícím věkem se náš metabolismus zpomaluje a tělo si ze strachu začne dělat tukové zásoby. A ty se nejčastěji uchovávají právě v oblasti bříška. Ale na vině není jen čas, dalšími faktory, které způsobují vznik viscerálního tuku (tuku nahromaděného v oblasti břicha), jsou:

  • alkohol
  • špatná životospráva
  • nedostatek pohybu
  • stres
  • genetika
  • nedostatek spánku

Pokud se na tyto složky vašeho životního stylu zaměříte, jste na dobré cestě s tímto břišním tukem zatočit. A když k tomu přidáte i správnou stravu, máte vyhráno.

alkohol a hubnutí
pixabay.com

Potraviny, které zrychlují metabolismus

Není nutné měnit celý svůj jídelníček, úplně stačí zařadit do svého plánu následující potraviny. Každá z nich umí nejen nastartovat metabolismus spalování tuků, ale také dodají vašemu tělu zdravé živiny:

Arašídové máslo dodá proteiny

Burákové máslo patří mezi potraviny, u kterých se vyplatí hlídat si složení na obale. Existuje nepřeberné množství levnějších variant, které obsahují spoustu přidaného cukru a většinou se dokonce jmenují arašídová pomazánka. Kupujte pouze 100% máslo bez surovin navíc, není o moc dražší a zdravotní přínosy jsou značné. Arašídové máslo je bohaté na bílkoviny a vlákninu a skvěle nastartuje váš metabolismus.

arašídové máslo a hubnutí
pixabay.com

Cizrna je nadupaná antioxidanty

Výborná pochoutka, která chutná po oříšcích a je neuvěřitelně zdravá. Můžete ji koupit buď předvařenou, nebo suchou. Sušená cizrna je třeba namočit ve vodě jako ostatní druhy luštěnin a poté povařit v osolené vodě. Hodí se téměř do všech pokrmů a je přímo nadupaná antioxidanty.

Dýně nastartuje metabolismus tuků

Dýňová polévka, dýňový koláč nebo třeba dýně pečená v troubě s olivovým olejem a bylinkami. Tenhle halloweenský zázrak by ve vašem jídelníčku rozhodně neměl chybět!

dýňová polévka a hubnutí
pixabay.com

Oříšky a semínka pro zdravé klouby

Nevíte co zobat mezi jídly? Sáhněte po sáčku oříšků a semínek. Vaše kosti a klouby vám poděkují. Hrst oříšků mezi jídly vás také výborně zasytí. Můžete je také přidat třeba do salátu nebo asijského jídla, kam se hodí nejen arašídy.

Ovesná kaše pročistí střeva

Ideální snídaně s bohatým obsahem vlákniny, která vás zasytí na celé dopoledne. Celozrnné ovesné vločky také obsahují otruby plné živin a také skvěle čistí střeva od zbytků nezdravých potravin. 

ovesná kaše a hubnutí
pixabay.com

Fermentované potraviny podporují správné trávení

Někomu může vadit jejich specifická vůně, ale fermentované potraviny obsahují probiotika, za která vám vaše střeva poděkují. Pokud kysané zelí není zrovna vaší oblíbenou potravinou, můžete jej nahradit obyčejným bílým neslazeným jogurtem.

Jahody, maliny, borůvky a další lesní plody

Ačkoli jsou malé, umí skoro zázraky. Obsahují antioxidanty a vitamín C. A navíc skvěle chutnají! Přidejte si hrst bobulí třeba na ovesnou kaši nebo je rozmixujte do smoothie.

Nemusíte ze dne na den kompletně změnit jídelníček. Stačí si vybrat jen pár položek ze seznamu a postupně je zařazovat do svého denního příjmu. Pokud se zaměříte i na dostatek spánku, pokusíte se méně vystavovat stresovým situacím, omezíte konzumaci alkoholu a budete se pohybovat, tuk z břišních partií bude mizet sám.

Vyzkoušejte i další tipy na hubnutí břicha, které vám pomohou vyrýsovat postavu.

jak zhubnout břišní tuk
pixabay.com

Zdroj: powerofpositivity.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X