Jak zhubnout tuk na břiše: tipy na každý den pro trvalé výsledky

Štíhlý pas vypadá dobře, zvyšuje vaši atraktivitu a dodává ženám sebevědomí. Ploché bříško zároveň chrání vaše tělo před civilizačními chorobami, které se pojí právě s břišním tukem. Osvojte si jednoduché zásady zdravého životního stylu a tučná pneumatika bude navždy minulostí.

Hned na úvod je nutno zmínit, že neexistuje způsob, jakým byste dosáhli plochého bříška pouze pomocí úpravy jídelníčku nebo speciálních cviků. Pokud chcete zhubnout tuk na břiše, je třeba se zaměřit na celkovou redukci hmotnosti. Říká se, že “pekáč buchet” na břiše se peče v kuchyni– přejděte tedy na zdravý jídelníček a svou snahu podpořte vhodným pohybem. Jakým? To se za dozvíte o pár řádků níže.

Jak shodit břišní tuk
pixabay.com

Omezte cukry, ne tuky

Nenechte si namluvit, že tuku se zbavíte omezením tuků ve stravě. V současné době je výživovým problémem č.1 nadměrná konzumace jednoduchých cukrů. Zaměřte se proto na jejich omezení: vyměňte bílý cukr za celozrnné výrobky a pokud to jde, omezte slazení úplně.

Pokud vás honí mlsná, sáhněte raději po ovoci. Ideální je například pomelo, které obsahuje malé procento cukru a díky jeho pevné slupce nehrozí, že jej zhltnete během pár vteřin.

Pokud bojujete s nezvladatelnými chutěmi na sladké, pomůže jedině nepouštět sladkosti do domu– zkuste vyrazit na příští nákup s mentolovou žvýkačkou v puse.

Tipy jak omezit cukr v jídle
pixabay.com

Zaměřte se na trvalou změnu jídelníčku

Pokud to s hubnutím myslíte skutečně vážně, zapomeňte na krátkodobé diety, přísné zákazy a omezení jednoho druhu potravin, které stejně nevydržíte déle než týden. Zařazujte do jídelníčku postupně zdravější varianty oblíbených jídel a pokud to bez mlsání skutečně nevydržíte, vyhraďte si prostor i na ně. Jedině tak vydržíte u zdravého stravování trvale a s viditelnými výsledky.

Jak trvale zhubnout
pixabay.com

Pohyb každý den

Vyvážený jídelníček vám zajistí redukci hmotnosti, ale věřte, že celodenním sezením u počítače si ploché bříško nevysloužíte. Svaly potřebují každodenní pohyb. Dobrá zpráva je, že je úplně jedno, jaký druh pohybu zvolíte. Běhejte, cvičte podle videa, jezděte s dětmi na kole nebo se věnujte intenzivnímu úklidu doma či práci na zahradě, všechno se počítá!

Cviky na hubnutí břicha
pixabay.com

Naučte se vybírat jídlo podle etikety

Při nákupu se vždy zaměřte na potraviny, které jsou co nejméně zpracované: syrovou zeleninu a ovoce, čerstvé maso, bílé jogurty, celozrnné těstoviny, šunku bez konzervantů nebo obyčejný sypaný čaj. Čím méně přislazovaných a dochucených jídel zkonzumujete, tím lepší bude výsledek vašeho hubnutí. 

Jak nakupovat zdravé jídlo
pixabay.com

Vybírejte si oblečení, které vám sedí

Nenakupujte bezhlavě oblečení ve výprodeji bez vyzkoušení, jen protože je levnější a zrovna mají vaši velikost. Pokud v obchodě necháte tři trička za stovku, která vám později nesedí nebo se v nich necítíte, můžete si místo toho koupit jednu dobře padnoucí halenku za 300,-, která zdůrazní váš pas a budete ji s radostí nosit. 

Nekupujte oblečení ve slevě
pixabay.com

Zkuste společné hubnutí s kamarádkou

Pokud máte slabou vůli a nic vás nenutí se držet zásad zdravého života, dejte se dohromady s někým, kdo má stejný cíl. Domluvte si s kamarádkou, že se budete vzájemně motivovat a psát si o svých úspěších i selháních. 

Společné hubnutí s kamarádkou je efektivní
pixabay.com

Zdroj: hopkinsmedicine.org

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X