Váš skrytý talent vám pomůže vybrat práci i životní cestu: objevte ten svůj

Máte pocit, že jste se ve svém životě ocitli na rozcestí? Vaše práce vás nenaplňuje a nedává vám žádný smysl?  Přemýšlíte, kam se ve svém životě posunout, ale nic vás nenapadá? Objevte svůj skrytý talent! Poradíme vám jak na to. 

Kdy jste ve svém živlu?

Zamyslete se při jakých činnostech se cítíte jako superhrdinové. Co vám jde téměř samo a zároveň vás to baví, je to přínosné a vnitřně vás to naplňuje? Může jít i o naprosto běžné věci, například vaření, pečení, hlídání dětí, malování a další každodenní úkony.

Za co vám lidé nejčastěji děkují? Co na vás nejvíce oceňují? Dostáváte každoročně komplimenty za to, jak jste krásně zabalili dárky? Nebo na vás lidé obdivují váš smysl pro detail? I zamyšlení nad tím, co na vás oceňují ostatní, vám o vás samotných hodně prozradí a nasměruje vás správným směrem.

Udělejte si výlet do minulosti

Abyste se vypravili do minulosti, nepotřebujete k tomu stroj času, úplně postačí zeptat se svých rodičů co vás bavilo, když jste byli dětmi. Možná se s vámi podělí o vzpomínky, které si vy sami již nevybavujete a vy tak zjistíte, že vaše profese vám byla předurčena již od dětství.

Pokud netušíte, co by vás v životě mohlo naplňovat a která profese je pro vás stvořená, začněte od píky. Jednoduše si udělejte test osobnosti a z výsledků zjistíte, v jakých profesních oblastech byste se mohli uchytit. Možná nedostanete úplně jasné odpovědi, ale alespoň vás výsledky tohoto testu nasměrují.

Kadeřník dělá ženě účes.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Máte vysněné povolání, ale nevíte, jak svůj sen realizovat? Naučte si jak si správně naplánovat své životní cíle a dosáhnout jich.

Pište si deník

Nemusíte být nutně spisovateli abyste si začali psát deník a zaznamenávat si do něj všechny své myšlenky a pocity. Zapisujte si vše co vás napadne a občas se ke svým poznámkám vraťte a pečlivě si je po sobě přečtete. Pravděpodobně mezi řádky narazíte na něco, čeho si nejste vědomi a najdete v nich svou skrytou vášeň.

Hledejte inspiraci u ostatních

Ne vždy musí být sociální sítě nebezpečné a toxické. Někdy mohou být naopak velmi přínosné. Nechte se inspirovat ostatními. Objevíte tak třeba nějaký talent, kterým disponují a ten bude vás samotné motivovat a inspirovat. 

Zeptejte se sami sebe: co na ostatních obdivujete? Čí životní dráha vás udivuje a inspiruje? 

Je možné, že právě člověk, který vás nejvíce inspiruje má s vámi společného víc, než si myslíte: sdílíte s ním stejnou vášeň, a proto k němu vzhlížíte a obdivujete jeho odvahu a touhu jít si za svým. Pokud tomu tak opravdu je, oslovte daného člověka a zeptejte se ho, zda by s vámi zašel na kávu nebo si s ním vyměňte alespoň pár emailů, ve kterých ho vyzpovídáte, jak svou cestu započal. Každý člověk, který se naplno věnuje své vášni, se rád podělí o svou životní cestu a rád vám pomůže.

Oblíbené knihy, filmy a hudba o vás hodně prozradí

Poučku o tom, že jste to, co jíte, jste už určitě slyšeli. Ale uvědomujete si, že vás formuje i to, co čtete, jaké druhy filmů sledujete a jakou hudbu posloucháte? Podívejte se tedy zblízka na sbírku vašich knížek, sepište si seznam vašich oblíbených filmů i hudebních interpretů a zamyslete se nad tím, co mají všichni společné? Možná objevíte něco, co vás bude inspirovat a najdete tu vaši skrytou vášeň, která vás definuje.

Jestliže ani jeden z předchozím kroků nezabral, poraďte se se svými přáteli. Ti vás znají nejlépe a řeknou vám na rovinu v čem jste dobří a v čem vynikáte. A pokud to jsou opravdu blízcí a opravdoví přátelé tak se nemusíte bát toho, že by vám mazali med kolem pusy.

Nemáte dost vhodných přátel? Přečtěte si, jak se seznámit v dospělosti a najděte nejen kamarády, ale třeba i životního partnera.

Žena se dívá na kosmetiku na stole.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Nebojte se zjistit, co je vaším životním posláním a najít svou vášeň a jít si za ní. 

Zdroj: lifehack.org

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)
Komentáře
  1. Pište si deník
    Nemusíte být nutně spisovateli abyste si začali psát deník a zaznamenávat si do něj všechny své myšlenky a pocity. Zapisujte si vše co vás napadne a občas se ke svým poznámkám vraťte a pečlivě si je po sobě přečtete. …

    … ještě před zveřejněním, možná něco opravíte/doplníte,

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X