Naučte se, jak si naplánovat životní cíle a dosáhnout jich

Chodíte do práce, vídáte se s rodinou, občas vyrazíte s kamarády na skleničku, ale i přesto máte pocit, že vám v životě něco chybí? A co se na chvíli zamyslet nad tím, jaký je váš životní sen? Pokud si uvědomíte co v životě opravdu chcete, je to pak už jen krůček k jeho realizaci.

Stanovte si cíl

Začněte tím, že si představíte váš životní sen. Cíl, ke kterému směřujte. Přejete si začít pravidelně cvičit, zlepšit svou finanční situaci, našetřit peníze na dovolenou? Ať už se jedná o kariéru, rodinu, vaší postavu, nebo vaše znalosti. Může to být cokoliv. Je to váš sen, vy se rozhodněte co opravdu chcete. Stanovte si jasné datum, do kterého chcete tohoto snu dosáhnout a buďte přitom realističtí. Jakmile budete mít jasnou představu vašeho cíle, je načase naplánovat si jak se k jeho splnění dostat.

jak si naplánovat den
pixabay.com

Důležitá je cesta

Nejlepší je dělat malé krůčky a postupovat pomalu. Pokud je vaším snem například zapracovat na úrovni angličtiny, nejdříve si nainstalujte nějakou aplikaci do telefonu a každý den pět minut ze svého dne se věnujte procvičování. Díky tomu se angličtina a její procvičování stane součástí vašeho každodenního života. Začněte si pouštět filmy a seriály v angličtině s anglickými titulky. Přihlaste se na kurzy a konverzace. Buďte aktivní. Postupně přidávejte.

jak dosáhnout životního snu
pixabay.com

Jaké jsou vaše priority?

Pokud je pro vás váš sen opravdu důležitý, nebude vám vadit obětovat při jeho realizaci váš čas. Na druhou stranu občas budete muset udělat těžká rozhodnutí – pokud je vaším snem kariéra, opravdu za její realizací půjdete i na úkor osobního života? A naopak. Pokud chcete rodinu, jste ochotni vzdát se své kariéry? Ně vždy to musí být buď a nebo. Někdy váš sen musí jít na chvíli stranou, a vy svou pozornost musíte zaměřit někam jinam. To ale neznamená, že jste sešli z cesty, berte to spíš jako zastávku na cestě.

jak žít podle sebe
pixabay.com

Cesta za snem není vždy jednoduchá, ale je to motor, který vás pohání k lepším výkonům. Naučte se mít sami sebe rádi a věnovat se v životě nejen své rodině, ale také pěstujte sebelásku.

Když máte sen, máte důvod ráno vylézt z postele, protože vědomí toho, že se zase o krůček přiblížíte k vysněnému životu vás pohání. Ne vždy se vám bude dařit, ale hlavní je to nevzdávat.

Zdroj: lifehacks.io

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X