Jak dlouho trvá početí dítěte když je vám 20 nebo 35

Rozhodli jste se s partnerem, že si pořídíte miminko? Jak dlouho takový proces samotného početí může trvat? A za jak dlouho je možné otěhotnět ve třiceti letech? A jaké další faktory mají na délku početí vliv? 

U početí rozhoduje věk

Každá žena je jiná, proto i doba početí se u každého páru liší. Pokud se to nepodaří hned, není vůbec třeba věšet hlavu, buďte trpěliví a nepřestávejte ve zkoušení. Většina párů, kteří spolu mají pravidelně pohlavní styk, počne během prvního roku. Taková je statistika

Nicméně, plodnost se u žen s přibývajícím věkem snižuje, tudíž se může prodloužit i doba toho, kdy žena otěhotní. Ale i přesto jsou statistiky velmi pozitivní: 

  • 92% žen ve věku od 19 do 26 let otěhotní během prvního roku snažení
  • 82% žen ve věku od 35 do 39 let rovněž otěhotní během prvního roku snažení

Jak můžete vidět, s přibývajícím věkem se pravděpodobnost početí snižuje, ale ne nějak výrazně. 

Při sledování statistických údajů sledujících rychlost početí dítěte je důležité si uvědomit, že takové statistiky vychází z pojmu pravidelný sex, který ve statistice znamená, že se mu věnujete dvakrát až třikrát týdně. Zhruba 84% párů se podaří počít do jednoho roku, pokud se pravidelně oddávají sexu a nepoužívají antikoncepci.

Pár při romantickém polibku.
pixabay.com

Zdravotní stav partnerů a vliv na plodnost

V neposlední řadě rozhoduje o rychlosti početí i zdravotní stav obou partnerů. Pokud se již nějakou dobu snažíte, ale stále ne a ne počít, navštivte odborníky. Mezi nejčastější problémy při početí patří:

  • hormonální poruchy 
  • fyzické poruchy
  • poruchy reprodukčního systému

Mezi hormonální poruchy patří například problémy se štítnou žlázou, hypofýzou a někdy se u žen může také vyskytnout syndrom polycystických vaječníků. 

Fyzickými poruchami máme na mysli buď obezitu nebo naopak anorexii, popřípadě i nadměrné cvičení. 

A poruchy reprodukčního systému zahrnují různé záněty, infekce či nízký počet spermií u mužů. Pokud trpíte na časté infekce, vyzkoušejte jak se zbavit kvasinek přírodní cestou.

Těhotenství a početí očima statistiky.
pixabay.com

Do dělat, když se početí nedaří

Pokud se snažíte o miminko déle než rok, je na čase přemýšlet o návštěvě lékaře. Problém se ale může skrývat kdekoliv, takže dopředu nemá vůbec cenu panikařit. Lékař vyšetří oba z páru a pokusí se vás nejen povzbudit, ale nabídnout možné řešení vašeho problému.

Nezapoměňte, že otěhotnění je také z velké míry ovlivněno psychikou. Někdy přispívají k problémům s otěhotněním také faktory jako stres, přepracovanost a další faktory spojené s moderním stylem života. Pokuste se zvolnit a vytvořit ve svém nitru i okolí prostředí vhodné pro miminko. 

Věděli jste, že zejména v prvním trimestru je pro zdraví plodu důležitý zvýšený přísun kyseliny listové? Pokud se snažíte o miminko, začněte ihned užívat kyselinu listovou v tabletách a zároveň konzumujte více zeleniny, která ji obsahuje v přirozené formě- špenát, různé druhy salátu a zelené druhy zeleniny.

Zdroj: nhs.uk

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X