Kvasinky lze řešit přírodní cestou: omezte cukr a nechráněný sex

Trápí vás svědění a pálení na intimních místech? Trpíte na kvasinky během těhotenství? Existuje celá řada způsobů, jak léčit kvasinkové infekce bez návštěvy lékaře. Nejdůležitější je však vždy prevence, poradíme vám, jak se vyhnout nepříjemnostem nejen v rozkroku!

Příznaky kvasinek u žen

V těle i na něm existuje celá řada plísní, které nezpůsobují žádné problémy. Některé faktory ale mohou zapříčinit, že se rozmnoží více, než je zdravé, a to má za následek kvasinkovou infekci. Kvasinková infekce je způsobena houbou Candida albicans. Může k ní dojít kdekoliv na těle včetně kůže, úst a genitálií. Právě zde trápí alespoň jedno za život většinu žen a není výjimkou, že se kvasinky projeví i během těhotenství.

Příznaky infekce jsou nepříjemné, ale není to nic vážného. Představíme vám několik tipů, jak se kvasinkové infekci snadno vyhnout. Infekce se ale může kdykoliv vrátit, proto je nezbytně nutné při opakujících se stavem navštívit lékaře.

Kvasinková infekce se také může přenést z ženy na muže během sexuálního styku, pokud nepoužívají ochranu. Pokud mají příznaky oba partneři, je nutné, aby oba byli přeléčeni. 

prevence kvasinkové infekce
Zdroj: pixabay.com

Na kvasinky zabírá dieta a zdravá váha

Jednou z metod prevence kvasinkové infekce je držení diety s nízkým obsahem cukru, protože kvasinky se živí cukry a škroby. Předcházet kvasince tak můžete když vynecháte všechny potraviny, které by ji mohly způsobit. Patří sem potraviny, které obsahují jednoduché cukry, bílá mouka nebo bílá rýže. 

Na druhou stranu, pokud tyto potraviny vynecháte, měli byste do svého jídelníčků zařadit více ovoce, zeleniny a potravin bohatých na bílkoviny, jako jsou ořechy nebo luštěniny a také zdravých tuků a olejů. 

Dalším dobrým tipem je udržení zdravé hmotnosti. Pokud má člověk nadváhu nebo dokonce obezitu, má větší kožní záhyby, kde se ukládá teplo a vlhkost. V tomto prostředí se kvasinkám velmi daří. 

Navíc nadváha zvyšuje riziko cukrovky. Diabetes typu 1 i 2 způsobuje vysokou hladinu glukózy v krvi, což podporuje růst kvasinek. Lidé s diabetem by si tak měli pravidelně kontrolovat hladinu glukózy v krvi, což zahrnuje: 

  • monitorování její úrovně
  • užívání inzulínu nebo jiných léků na cukrovku
  • provádění dietních změn

Snažíte se zhubnout ale bez výsledků? Vyzkoušejte snadné rady, co dělat, když váha nejde dolů a hubnutí stagnuje.

měření krevního cukru
Zdroj: pixabay.com

Jaké prádlo zvolit a čím se mýt

Teplé a vlhké prostředí je pro kvasinku jako dělané. Noste raději volnější oblečení hlavně v případě intimní oblasti, spodní prádlo noste bavlněné nebo hedvábné. Pokud jdete cvičit, ihned po něm se převlékněte. 

Při hygieně se vyvarujte vonných přípravků, které mohou podráždit intimní oblasti. Po koupeli nebo sprše jemně oblast osušte, aby nedošlo ke zvýšení vlhkosti a tím pádem ke vzniku kvasinkové infekce.

Probiotika zajistí rovnováhu v intimní oblasti

Pravidelně užívejte probiotika, která pomohou regulovat množství populace hub, které škodí našemu zdraví. K bakteriální nerovnováze může dojít ze stresu, hormonální změny nebo pokud užíváte antibiotika. Nemusíte ale užívat jen doplňky stravy, probiotika najdete také v potravinách: 

  • jogurt obsahující živé bakteriální kultury
  • kefír
  • kvašené okurky a jiná fermentovaná zelenina
  • kyselé zelí

Pokud zařadíte do jídelníčku potraviny, které obsahují probiotika, zabráníte tomu, že byste se nakazili kvasinkovou infekcí. Infekce napadá především ženy, ale při špatné hygieně nebo nechráněnému sexu se může vyskytnout také u mužů.

probiotika a kvasinková infekce
Zdroj: pixabay.com

Zdroj fotek: Pixabay.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X