Nápady na domácí aktivity pro děti, které stojí za vyzkoušení

Docházejí vám nápady na domácí aktivity s dětmi? Když je nutné zůstat doma delší dobu, může to zejména pro děti být dlouhé a nudné. Proto je dobré být na tuto situaci připravený a mít v záloze aktivity na doma. Zde uvádíme seznam zábavných aktivit, které můžete s dětmi využít kdykoliv bude příležitost.

Kreativní aktivity pro děti  

  • Vyzkoušejte malování na obličej se zavázanýma očima – nachystejte pár starších kousků rtěnky, tužky na oči, řasenky aj. zavažte si oči šátkem a pak malujte na obličej někomu z rodiny nebo kamarádovi, pak se vystřídejte namístě je opatrnost samozřejmě, výsledek ale stojí za to je to aktivita, při které se opravdu budete smát.
  • Vyrobte si náhrdelníky z papírových korálků. Potřebujete: lepidlo, fixy, barvy, papír nebo papírové kousky a další věci, které najdete na výrobu náhrdelníků v domě. Nastříhejte papír na proužky, podélně smotejte a konce slepte. Provlékněte na šňůrku, zavažte a je hotovo. Podobně z papíru lze vytvořit další skvělé kousky, které můžete vystavit ve vašem bytě či domě a udělat si tak krásnou galerii.
  • Udělejte si vlastní tričko – použít můžete fixy na oblečení, různé barvy nebo třeba zkuste techniku zvanou batika.
Tipy na aktivity na doma pro děti.
pixabay.com

Udělejte si domácí experiment 

Víte, jak dostat vajíčko do lahve? Potřebujete skleněnou lahev s širším hrdlem, uvařené vajíčko, kousek papíru a sirku- papírek zapálíte, vhodíte do lahve, na kterou ihned položíte uvařené a oloupané vajíčko. Nechte chvíli děti přemýšlet, třeba přijdou na řešení samy. 

Můžete se s dětmi pustit také do domácí výroby mýdla, která je nejen zabaví, ale také vytvoří něco krásného a užitečného.

Zahrajte si deskové a stolní hry pro děti 

Deskovky byly hitem před mnoha lety a je tomu tak i dnes. Určitě vlastníte nejednu deskovou hru- člověče nezlob se, pexeso, kvarteto nebo karty. V době kdy musíte zůstat doma, je to parádní aktivita, tak pojďte hrát. Může se zapojit celá rodina, nebo mohou hrát jen děti. Určitě se budete bavit.

Zahrajte si slovní hry – třeba slovní fotbal, nebo na lísteček napište každý jedno slovo, lísteček zabalte a předejte dál, další člen rodiny napíše další slovo – až vznikne věta, když se všichni vystřídáte, přečtěte si co vzniklo za větu.

Puzzle jsou další skvělá zábava pro dny doma. Nejen, že se zabavíte, ale můžete vytvořit i krásnou dekoraci na chodbu, do pokojíčku nebo třeba terasu.

Zahrajte si hru „co bys raději“ – napište na papír otázky jako: chtěl bys super rychlost nebo raději super sílu… dejte do sklenice, losujte a odpovídejte.

Máte chuť na aktivní zábavu? Vyzkoušejte tipy na cvičení s dětmi, které bude bavit je i vás!

Stolní motorické hry pro děti.
pixabay.com

Pohotovostní aktivity do zálohy

Lámete si hlavu co ještě vymyslet? Pořiďte si domů zásobu pohotovostních aktivit pro všechny případy, kdy se děti nudí a vy třeba zrovna potřebujete dělat něco jiného. 

  • Hlavolamy – v případě deštivého počasí se vyplatí mít doma v zásuvce knihu hlavolamů, která vás pobaví nejen doma. 
  • Jazykolamy – zkuste říct slova jako nejkulaťoulinkatější, nejobhospodařovávanější, Mařeno řekni Ř, neřeknu, protože byste se mi řehtali aj. Určitě se zasmějete případně procvičíte jazyk.
  • Čtení knížek – nikdy nevyjde z módy, uvelebte se, s dětmi na gauči najděte oblíbenou knihu a užívejte společné chvilky. Samozřejmě se nekladou meze ani vyprávění příběhu, ať už vymyšlených nebo třeba příběhů z prázdnin u babičky.
  • Audioknihy – pokud nemůžete dětem knihy číst, existují audio verze, stačí zapnout a můžete s dětmi poslouchat poutavé příběhy. 
  • Napište dopis – zkuste s dětmi napsat dopis, můžete jej adresovat babičce, kamarádovi komukoli komu budou děti chtít, když pak dopis odešlete, uvidíte, že udělá adresátovi radost.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X