Cvičení sebelásky na každý den: mějte rádi sami sebe už od rána

Spousta lidí podceňuje sílu slova. Na jednu stranu umí slovo zranit víc než nůž, na stranu druhou slovo umí také zázraky. Čím začít každé ráno abyste byli šťastnější a měli lepší den? Vyzkoušejte jednoduché cvičení na posílení lásky k sobě samým.

Jsem nejlepší

Ještě než ráno vylezete z postele, začněte každý den tím, že si sami pro sebe řeknete: Já jsem nejlepší. Ačkoliv to může znít namyšleně, berte to spíše jako cestu k úspěšnému budování zdravého sebevědomí. 

Každý na sobě máme něco, co bychom nejraději změnili. Chtěli bychom být hezčí, menší/větší, bohatší,… ať je to cokoli co byste chtěli změnit, smiřte se s tím, co máte a buďte za to vděční. Jste báječní takoví jací jste.

jak mít ráda sama sebe
pixabay.com

Zvládnu to

Čeká vás v práci nějaké těžké rozhodnutí? Nebo nějaká náročná situace, se kterou se musíte vypořádat a máte z ní obavy? Vy to zvládnete. Máte na to. Nějaký slabý hlásek v hlavě vás možná bude ponoukat, že to nezvládnete, ale neposlouchejte ho. Jste to, čemu věříte. Pokud si budete věřit, že to či ono skutečně dokážete, tak to dokážete. 

jak zvládnout pohovor
pixabay.com

Jsem vítěz

Podobně jako první bod, i toto zní možná trošku namyšleně a arogantně. Ale tato věta nemá vyjadřovat nějakou nadřazenost nad ostatními. Spíš vám má dodat sebevědomí, že ať se pustíte do čehokoliv, zvládnete to. 

Máte pocit, že je celý vesmír proti vám a moc se vám nedaří? Vyzkoušejte jednoduché triky na zlepšení nálady, které vám během okamžiku vylepší den!

sebeláska pro ženy
pixabay.com

Dneska je můj den

To nejlepší na konec. Až budete stát v koupelně u zrcadla, usmějte se na sebe a řekněte si, že dneska je váš den. Nezáleží na tom, co se stalo včera, včerejšek je minulostí. Ať už venku padají trakaře, nebo vás čeká ta nejhorší pracovní schůze, nebo třeba oběd s někým, koho nemáte rádi. Vy to zvládnete. Dnešek je váš den a bude úžasný!

Možná vám to může znít jako nesmysl, ale i slova, která říkáte sami sobě, mají velikou váhu. Mohou vás povzbudit k lepšímu výkonu, nebo naopak srazit na kolena. Je to tedy jen na vás: kdo budete – vítěz nebo poražený? 

jak trénovat sebelásku
pixabay.com

Zdroj: lifehacks.io 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X