Chcete přestat s kouřením? Stévie zlikviduje chuť na další cigaretu

Snad každý ví, že je kouření nezdravé, ale ne každý má vůli s ním přestat. Jedním z hlavních důvodů, proč je těžké se odnaučit kouřit, je nikotin. Tato chemická látka způsobuje velmi rychlou závislost a čím více člověk kouří, tím více tělo vyvolává pocit, že ho potřebujeme.

Pokud si odepřeme cigarety, přijde nepříjemný pocit, který nás nutí si znovu zapálit. Aby tento fyzický pocit nedostatku zcela odezněl, je třeba vyčkat několik týdnů, které ne každý vydrží. Pokud jste si dali za cíl, že s kouřením přestanete, můžete využít bylinku, která vám vaše odvykání velmi usnadní, stévii.

Jak používat stévii při odvykání

Podle nedávných německých studií může stévie léčit nejen závislost na kouření, ale i na alkoholu. Tato bylina pomáhá s odvykáním kouření tak, že blokuje signály z mozku, které v nás vyvolávají touhu po nikotinu. Stévie je tropická rostlina pocházející z Paraguaye, kde se už po staletí využívá jako přírodní sladidlo.

Při odvykání kouření stačí jen aplikovat několik kapek stévie přímo na jazyk a to vždy, když přijde chuť na cigaretu. Tato jednoduchá rutina pozoruhodně zabíjí jakoukoliv chuť si zakouřit. Dříve byla stévie nedostatkovým zbožím, dnes už se často prodává v práškové nebo tekuté formě v supermarketech nebo obchodech se zdravou výživou.

stevie

Kromě odvykání kouření je stévie také vynikajícím prostředkem při boji s obezitou, při léčbě diabetu a hypertenze. Jako zabiják touhy nikotinu je však stévie skutečným přeborníkem. Dále se může využívat jako maska pro péči o pleť, kterou vyživuje, zpevňuje a udržuje hladkou. Často se využívá v boji proti akné a při dermatitidě.

Pěstujte vlastní stévii

pestovani-stevieStévie patří mezi rostliny, které můžete pěstovat v domácnosti. Stévie je trvalka, která nemá ráda mráz a při teplotách pod 5°C umírá. Vhodný je pro ni tedy skleník nebo teplé místečko za okem.

Má ráda vlhkou (ale ne mokrou) půdu a dostatek tepla a světla. Ideálním obdobím pro sklizeň stévie je podzim. Pokud si chcete odvykání od kouření zjednodušit a nechcete si pořizovat stévii jako hotový doplněk stravy, pořiďte si rostlinu stévie a využívejte jejích výhod.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X