9 rituálů, které očistí domov od negativní energie

Podle filozofie Feng Shui jsou v našem domě místa, kde se cítíme lépe, uvolnění a ze kterých vyzařuje pozitivní energie. Na druhé straně však existují i místa, kde se naopak dobře necítíme, máme pocit letargie, frustrace a negace. Jsou to místa, kde je blokován tok energie.

Nejlepší, co pro tato místa můžeme udělat, jsou očistné rituály, které obnovují energii daného místa, zlepší celkovou pohodu a odstraní energetické bloky.

1. Pro úklid hořící cedr

Hořící cedr odstraňuje veškerou negativní energii, která je spojována s odklízením starých věcí, které vás spojují se špatnými vzpomínkami. Hořící cedr vyčistí prostor, kde byly tyto předměty uloženy. Tento způsob je také přínosný v případě, že nové věci nahrazují věci staré.

2. Pro očistu spalování pryskyřice

Mnoho starobylých kultur používalo jako přírodní čistící prostředky pryskyřice, jako je kadidlo a myrha. Pokud využijete tento rituál, položte pryskyřici na nehořlavý povrch jako je například písek, keramická či hliněná miska nebo dlaždice. Na tento povrch položte trochu dřevěného uhlí, jakmile začne doutnat, položte na něj pryskyřici. Její vůně vás připraví pro meditaci. Dalším bonusem je její antibakteriální účinek. Hořící myrha zlepšuje koncentraci a vyvažuje energii v těle.

3. Pro prosperitu Palo Santo

Palo Santo je posvátné dřevo pocházející z pobřeží jižní Ameriky. Bylo používáno v rituálech domorodými šamany pro podporu lásky a prosperity, ale také k odstranění negativní energie ve vzduchu. I když hoří pomalu, uvolňuje dřevitou vůni, která vyvolává pozitivní pocity a přitahuje dobrou energii.

4. Pro jasnost tibetské klášterní kadidlo

Tibetské klášterní kadidlo, které se skládá z asi 38 himálajských bylin a má hlubokočistící účinky. Rituál přináší pocit klidu a vyrovnanosti podobný energii v meditační síni.

5. Pro sebeuklidnění santalové dřevo

Spalování okamžitě podporuje dobré proudění energie v místnosti a má uklidňující účinek na naši mysl.

6. Pro pohodlí a uvolnění jalovec

Hořící jalovec vám pomůže uvolnit ramena, uvolnit se a cítit se lépe. Také podporuje obecný smysl pro osobní prostor, útěchu a energii .

7. Pro milující Auru Yerba Santa

Ve starověkých kulturách se věřilo, že Yerba Santa hojí zlomené srdce. Když hoří v místnosti, kde lidé tráví většinu času společně, může řídit jakoukoli nenávist, rozpaky nebo zlou krev způsobené vztahových problémů. Navíc stimuluje více péče a lásky v osobě a mezi lidmi.

8. Pro nové začátky rozmarýn

Kromě toho, že je běžnou složkou jídla, která zlepšuje chuť tradičních pokrmů, je rozmarýn při pálení přínosný v období, které značí nové začátky života. Podporuje kreativitu, vznik nového zvyku či zánik toho starého, novou cestu. Díky své silné vůni rozmarýn zvyšuje sebevědomí.

9. Pro pocit vnitřního klidu Himalájská solná lampa

Himalájská solná lampa vytváří příjemné a uklidňující světlo, odstraňuje negativní ionty z ovzduší a vytváří pocit klidu a pohody.

Photo credit: flickr.com/photos/ideaablaze/5885777082

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X