Jaké bylinky a koření vám pomohou při hubnutí

Chcete zhubnout rychleji? Zařaďte do svého jídelníčku bylinky a koření, které posilují spalování tuků, zrychlují metabolismus a pomáhají zredukovat váhu. Většinu z nich máte doma, tak vzhůru do vaření!

Koření na podporu hubnutí

To, co jíte, hraje hlavní roli v pokusech o hubnutí. Stejně důležité je i koření, kterým si jídlo dochucujete. Již několikrát bylo prokázáno, že mnoho bylin a koření mohou fungovat při hubnutí. 

Kajenský pepř je druh chilli papričky, který se používá hlavně k doplnění pikantní chuti mnoha jídel. Obsahuje kapsaicin, který zvyšuje metabolismus a zvyšuje počet spálených kalorií během dne. 

Chcete hubnout efektivně již od samotného rána? Vyzkoušejte jednoduché triky, jak zrychlit metabolismus a nastartovat hubnutí.

Dalším kořením je zázvor. Některé výzkumy ukazují, že se používá jako přírodní lék na nejrůznější nemoci, ale může pomáhat také při hubnutí. Zázvor může podpořit spalování tuků a snížit váhu. 

koření a bylinky na hubnutí břicha
pixabay.com

Jak snížit chuť k jídlu

Ženšen je rostlina, která má zdravé vlastnosti, v tradiční čínské medicíně je základní bylinou. Můžeme ji rozdělit do několika typů, mezi které patří korejský, čínský nebo americký. Tato rostlina může pomoci při hubnutí, a také mění složení střevní mikroflóry. Při pokusech na zvířatech bylo prokázáno, že ženšen bojuje proti obezitě

Kurkuma je koření, které má skvělou chuť, zářivou barvu a léčivé vlastnosti. Kurkumin je chemická látka, která byla mnohokrát studována, aby se prokázaly její účinky. Užívání kurkuminu dvakrát denně po dobu jednoho měsíce bylo velmi účinné při odbourávání tuků, snižování břišního tuku a potvrdil se úbytek hmotnosti o několik procent. 

Černý pepř je koření, které se v kuchyni běžně používá. Obsahuje sloučeninu piperin, která mu dodává štiplavou chuť a také účinky snižujícího váhu. Je ale zapotřebí studií, které by zjistily, zda má piperin a černý pepř vliv na hmotnosti u lidí, zatím je to prokázáno pouze u zvířat. 

Skořice je koření, které je velmi aromatické a vyrobené z vnitřní kůry stromů rodu Cinnamomum. Skořice je bohatá na antioxidanty, které mají spoustu výhod. Některé studie ukazují, že může pomoci snížit chuť k jídlu a také zvýšit úbytek hmotnosti. Je zvláště účinná při stabilizaci cukru v krvi. 

byliny na spalování tuků
pixabay.com

Bylinky nastartují spalování tuků

Oregano je vytrvalá bylina, která patří do stejné rodiny, jako je máta, bazalka, tymián nebo rozmarýn. Obsahuje carvacrol, což je sloučenina, která může pomoci při hubnutí. Chybí ale dostatek studií a výzkumů, které by toto tvrzení potvrdily. 

Dalším kořením je kmín, který se v českých kuchyních také hojně používá. Je známý ořechovou chutí, ale má také spoustu zdravotních výhod. Krátká studie zjistila, že ženy, které konzumovaly jogurt se třemi gramy kmínu dvakrát denně, ztratily více váhy a tělesného tuku než jiné ženy.

Jednou z bylin je pískavice (řecké seno), která je běžným kořením pro domácnost, které patří do rodiny luštěnin. Tato rostlina kontroluje chuť k jídlu a sníží příjem jídla na podporu hubnutí. 

Vyzkoušejte i další potraviny, které fungují jako přírodní spalovače tuku.

čaje na hubnutí
pixabay.com

Bylinky je potřeba konzumovat s rozumem, stejně jako ostatní potraviny. Pokud je užíváte ve formě doplňků, dodržujete doporučené dávkování na obalu. Pokud trpíte nějakým onemocněním, nejdříve se poraďte se svým lékařem, jestli můžete zrovna tuto bylinku nebo doplněk užívat. Pokud zaznamenáte nežádoucí účinky, okamžitě s konzumací koření nebo byliny přestaňte. 

Zdroj: healthline.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X