9 skvělých využití esenciálního oleje z citrónu

Éterické oleje mají celou řadu zdravotních přínosů, v záplavě různých druhů se často zapomíná na citrónový esenciální olej. Je to jeden z nejsilnějších olejů, které můžete použít pro vaše zdraví. Olej se používá nejméně 1 000 let k léčbě různých zdravotních stavů a onemocnění. Olej pochází z kůry citronů, která je lisovaná za studena. Je destilován a vysoce koncentrovaný, což z něj činí mimořádně účinný přípravek, který nelze získat pouhým vylisování šťávy z citronů.

Citronový esenciální olej obsahuje antioxidant nazvaný d-limonen. Tento antioxidant je extrémně silný a dokonce může pomoci snížit riziko rakoviny. Citronový esenciální olej může obsahovat až 70% d-limonenu, což zčásti přispívá k jeho silným přínosům pro zdraví.

9 překvapivých způsobů, jak může kapka citrónového oleje změnit váš život

  1. Nižší krevní tlak

Citronový olej je skvělou alternativou léků proti krevnímu tlaku. Pomáhá oběhovému systému a podporuje průtok krve. Stačí přidat denně jednu kapku citronového oleje do každé sklenice vody, kterou pijete.

  1. Boj proti kašli a bolesti v krku

Existuje důvod, proč pít sklenici teplé vody s citronem v období, kdy jste nemocní. Citronová silice ve vodě může pomoci uklidnit bolesti v krku. Pokud přidáte 2 – 3 kapky citronového oleje do čaje nebo teplé vody, může pomoci zmírnit bolesti v krku.

  1. Zesílení imunitního systému

Citronový esenciální olej obsahuje vysoké množství vitamínů, což znamená, že může zlepšit funkci imunitního systému. Také stimuluje cirkulaci a produkci bílých krvinek a pomáhá bojovat proti infekci.

  1. Pomáhá při pálení žáhy

Citronový esenciální olej pomáhá neutralizovat kyselinu ve vašem žaludku. Přidejte kapku citrónového esenciálního oleje, který je bezpečný k požití do sklenice teplé vody a pomalu popíjejte půl hodiny před každým jídlem.

  1. Zdravá kůže

Citronový esenciální olej je dobrým prostředkem k obnovení lesku vaší pokožky. Je to přípravek s astringentním a detoxikačním účinkem a omlazuje pokožku, která je povadlá či unavená. Jeho antiseptické vlastnosti pomáhají při léčbě pupíků a různých kožních poruch. Také je doporučován v případě nadměrného maštění pokožky.

  1. Pomoc při úzkosti a stresu

Citronový éterický olej pomáhá při odstraňování duševní únavy, vyčerpání, závratích, úzkosti, nervozitě a nervovém napětí. Má schopnost osvěžit mysli tím, že podporuje pozitivní myšlení a eliminuje negativní emoce. Vdechování tohoto oleje pomáhá zvyšovat koncentraci a ostražitost. Citrónový olej může být, v kancelářích, používán jako osvěžovač vzduchu, aby podpořil efektivitu práce zaměstnanců.

  1. Ztráta hmotnosti

Může citronový olej pomoci zhubnout? Ač je to překvapivé, zdá se, že ano. Jedna studie zjistila, že vdechování vůně citrónového oleje zvyšuje nervovou aktivitu, která pomáhá eliminovat tělesný tuk. Citronový olej je také účinný pro snížení hladu, což může lidem při dietě pomáhat.

  1. Dezinfekce

Když chcete vyčistit svůj domov, citronový olej může být skvělý dezinfekční prostředek, který nejen zničí mikroby, ale udrží váš povrch v čistotě.

  1. Péče o vlasy

Citronový esenciální olej je také účinný jako vlasové tonikum. Mnozí lidé používají tento olej k získání silných, zdravých a lesklých vlasů. Také se používá k odstranění lupů.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X