12 nemocí a neduhů, které vyléčíte cibulí

Cibule je v tradiční medicíně velmi uznávaným lékem. Pokud ji využíváte pouze k vaření, je na čase objevit celou řadu zdravotních výhod, kterými disponuje. Nabízí silné antiseptické i antibiotické vlastnosti, které pomáhají v boji proti volným radikálům. Posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cukru v krvi, zabraňuje zvracení, snižuje hladinu cholesterolu, léčí artritidu, podporuje zdraví srdce a má i mnoho dalších přínosů, které si přiblížíme.

Nejdůležitější přínosy cibule pro naše zdraví

1. Kašel

Oloupeme a nakrájíme cibuli na slabé plátky, které posypeme hnědým cukrem, zakryjeme a necháme hodinu působit. Vzniklý roztok konzumujeme lžičku 2x denně. Síra v cibuli má antibakteriální vlastnosti, které ničí bakterie způsobující kašel. Také funguje jako detoxikační látka, která pomáhá tělu ničit toxiny.

2. Boj proti vypadávání vlasů

Povařte trochu vody s plátky cibulí a vzniklý nálev použijte před umytím vlasů šamponem. Zabráníte tak vypadávání vlasů a podpoříte růst vlasů nových. Antimikrobiální vlastnosti cibule odstraňují lupy a zabraňují vzniku lupů nových.

3. Uvolnění dýchacích cest

Nastrouhejte cibuli, smíchejte ji s kokosovým olejem a připravte si pastu, kterou aplikujete na hrudník a zakryjete ručníkem. Nechte působit nějakou dobu. Cibule funguje jako přirozené antibiotikum, posiluje imunitní systém a páry, které uvolňuje, fungují jako expektorant, který uvolňuje hlen v hrudníku, který způsobuje kašel.

4. Infekce ucha

Nakrájejte cibuli, vložte ji do bavlněného materiálu a opatrně umístěte do ucha. Nechte působit po nějakou dobu.

5. Řezné rány

Cibuli můžete použít k ošetření řezných ran. Stačí umístit cibuli na poraněné místo a antibiotika a protizánětlivé vlastnosti cibule pomohou snížit bolest a zabrání infekci.

6. Snižuje bolest v krku

Vytvořte směs cibule a vody, kterou použijete jako kloktadlo. Pokud vám není příjemná chuť, můžete přidat citron a med.

7. Zvracení

Nakrájejte cibuli a vytlačte z ní šťávu. Uvařte mátový čaj, který necháte vychladnout. Podejte 2 čajové lžičky cibulové šťávy, 5 minut počkejte, podejte 2 čajové lžičky čaje. Opakujte tak dlouho dokud se zvracení nezastaví.

8. Očista vzduchu

Cibule může vyčistit vzduch, protože vysává bakterie a viry ve vzduchu a absorbuje je.

9. Léčba drobných popálenin

Položte čerstvě rozříznutou cibuli na kůži, abyste předešli bolesti a zánětu. Síra zabraňuje infekci, pomáhá s rychlejší regenerací pokožky a snižuje zarudnutí a pálení.

10. Horečka

Odřízněte několik tenkých plátků cibule, namasírujte chodidla kokosovým olejem a přiložte na ně plátky cibule. Nohy zabalte igelitem a dejte do ponožek.

11. Zklidnění pokožky

Položte plátek cibule nebo čerstvou cibulovou šťávu na podrážděnou pokožku. Protizánětlivé vlastnosti cibule sníží podráždění a potíže způsobené hmyzem.

12. Zklidnění při kolice

Chcete-li zmírnit koliku, dejte čajovou lžičku cibulové šťávy do čaje. Cibule má vlastnosti, které uvolní svaly, posilují žaludek a kontrolují trávení.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X