8 zdravotních problémů, které vyřeší sůl, pepř a citrón

Sůl, pepř a citrón, to jsou tři ingredience, které má většina lidí v kuchyni a ani netuší, že byly odedávna používány jako účinné léky. Citronová šťáva je velmi silná látka, která je známá pro své antibakteriální, antivirové a imunitní vlastnosti, zatímco černý pepř má antibakteriální vlastnosti, řadu antioxidantů a další látky prospěšné pro náš organismus. Přirozené kombinace soli, pepře a citrónu mohou pomoci vybudovat velmi silný imunitní systém a níže si představíme jejich konkrétní použití a přínosy pro podporu zdraví.

1. Bolest v krku

Připravte si směs: 1 polévková lžíce čerstvé citronové šťávy, 1 čajová lžička soli a 1/2 čajové lžičky černého pepře smíchejte ve sklenici teplé vody. Kloktejte několikrát denně.

2. Pomoc proti žlučovým kamenům

Žlučové kameny mohou být velmi bolestivé. Obvykle je k jejich odstranění potřeba chirurgický zákrok. Můžete také vyzkoušet velmi jednoduchou směs – 1 díl citronu a černého pepře a 3 díly olivového oleje.

3. Úbytek hmotnosti

Pomocí této směsi urychlíte váš metabolismus. Ve sklenici teplé vody smíchejte 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžíci medu a 1/4 čajové lžičky mletého černého pepře. Citrón obsahuje polyfenoly, které mají schopnost zvýšit citlivost na inzulín, což vám pomůže spalovat tuky a také zabránit přírůstku hmotnosti.

4. Boj proti nevolnosti

Ve sklenici teplé vody je třeba smíchat 1 čajovou lžičku černého pepře a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy. Směs pomalu popíjejte. Citron zastaví nevolnost a pepř uklidní rozbouřený žaludek.

5. Pomoc při astmatu

Do šálku horké vody přidejte 15 lístků bazalky, 2 hřebíčky a 10 zrnek pepře. Vše nechte 15 minut vařit. Následně směs přeceďte do skleněné nádoby. Směs můžete také nalít do mléka, pro lepší chuť. V ledničce vydrží po dobu až dvou týdnů.

6. Pomoc při bolesti zubů

Vytvořte si směs pomocí 1/2 lžičky hřebíčkového oleje a 1/2 lžičky mletého pepře. Směs aplikujte na bolavý zub.

7. Pomoc proti chřipce

Do většího šálku horké vody vymačkejte polovinu citronu, vložte zbylou kůru a nechte ve vodě po dobu 10 minut. Následně vyjměte citronovou kůru a přidejte 1 čajovou lžičku medu. Tento nápoj můžete popíjet vždy, když se nebudete cítit dobře.

8. Krvácení z nosu

Na bavlněný smotek nakapejte citronovou šťávu a vložte jej do nosu, krvácení po chvíli ustane.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X