8 přírodních prostředků, které vám pomohou se zácpou

Zácpa se nejčastěji vyskytuje v souvislosti se stravou. Ovlivní ji například nedostatek tekutin či sedavé zaměstnání. Pokud trpíte tímto problémem, můžete využít celou řadu domácích prostředků.

Voda

Může se to zdát jednoduché, ale udržování hydratace usnadňuje trávení a podporuje funkci svalů. Když tělo dostává dostatek vody, trávicí systém může správně zpracovávat živiny.

Švestková šťáva

Možná, že jedním z nejvíce klasických léků na zácpu je švestková šťáva. Švestky mají vysoký obsah vlákniny a sorbitol, který váže vodu a umožňuje správnou funkci střev.

Olivový olej

Čistý olivový olej je víc než jen zdravý a chutný tuk, může také pomoci zmírnit zácpu. Vezměte si ráno před snídaní lžíci olivového oleje, který bude stimulovat trávicí trakt. Kromě toho poskytuje našemu tělu antioxidační ochranu.

Citronová voda

Kyselina citrónová v citrónové šťávě působí jako stimulant vašeho zažívacího systému a může také pomoci vyplavit toxiny. Smíchejte sklenici vody a šťávu z půlky citronu a zácpa brzy zmizí.

Lněný olej

Lněný olej je poměrně jednoduchý domácí prostředek proti zácpě. Kromě jiného zvyšuje počet střevních pohybů. Postačí zamíchat lžíci oleje do sklenice pomerančového džusu. Tento prostředek funguje zhruba po pěti hodinách, takže to s jeho pitím nepřehánějte.

Probiotika a zácpa

Jogurt a kefír vytvářejí vynikající snídani, ať už je konzumujete samostatně nebo je smícháte se snídaňovými cereáliemi. Probiotické kmeny Lactobacillus a Bifidobacterium podporují zdraví střev.

Prášek do pečiva

Smíchejte jednu čajovou lžičku prášku do pečiva se čtvrt šálkem teplé vody. Tato směs by mohla pomoci zmírnit bolesti a tlak, které jsou spojeny se zácpou.

Cvičení

Pohyb podporuje zdraví svalů a stimuluje trávení. V případě občasné zácpy se jako účinné ukázaly cviky pro pánevní dno. Pohyb svalů mohou podpořit také jóga, pilates či běh.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X