Zázvor, jednička proti zánětům

Je to zázračný pomocník našeho zdraví. Zázvor je obrovským zdrojem energie a pomáhá nám od řady nemocí, ať již mluvíme o nachlazení, chřipce nebo o tom, že posiluje imunitu, povzbuzuje mysl, zlepšuje krevní oběh, prokrvení končetin, léčí žaludeční nevolnosti a další.

Výrazné jsou jeho protizánětlivé účinky. Vynechte léky na tlumení bolesti a léčení zánětů a zkuste zázvor. Ten se využívá při migréně a bolesti hlavy, pomáhá zklidňovat namožené svaly, bolavé klouby, a dokonce i menstruační bolesti. Zabírá rovněž na kvasinkové infekce, má silné antibakteriální účinky. Využít ho můžete jednak do koupele, nebo jako mast či tinkturu, které si vmasírujete na bolavá místa.

Kořen zázvoru

Zázvor je na artritidu

Artritida je autoimunitní onemocnění způsobené poruchou imunitního systému, který poškozuje buňky vlastního těla a vyvolává chronicky probíhající zánět. Může tak postihnout jakýkoli kloub, který následně oteče a výsledkem toho všeho je bolestivý pohyb. Příčinou mohou být např. abnormality metabolismu, zranění, infekce, problémy obranyschopnosti a další. A právě zázvor dokáže těmto bolestem ulevit.

Zázvorový čaj

Zázvor uklidňuje žaludek

Pokud se vám dělá špatně z jízdy autem, autobusem nebo na lodi, pak si dejte zázvor. Ten uklidňuje žaludek, pomáhá při ranních nevolnostech, proto si ho v malých dávkách mohou dopřát těhotné ženy, či lidé po chemoterapii, které nevolnostmi trpí. Využít můžete jak tablety, tak i kandovaný zázvor, někdo zvládne i čerstvý zázvor žvýkat.

Kandovaný zázvor

Zázvor léčí

Kromě zánětů má zázvor další velké množství pozitivních účinků na lidský organismus. Tak především zlepšuje krevní oběh a prokrvení končetin (je to silný antioxidant, obsahuje chrom, hořčík a zinek), povzbuzuje imunitu a léčí chřipku, snižuje krevní tlak i riziko mrtvic, snižuje nezdravý cholesterol a posiluje kardiovaskulární systém, pomáhá při trávení i hubnutí, působí příznivě na bolesti střev, ulevuje od dýchacích obtíží i astmatu, upravuje hladinu cukru v krvi, ničí rakovinné buňky (dokáže zamezit růstu některých typů zhoubných buněk).

Doporučená denní dávka: 4 gramy čerstvého zázvoru.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X