Alobal dokáže vyléčit nachlazení, silné bolesti i nespavost

Alobal má v kuchyni většina lidí, ale jen málokdo ho využívá pro léčbu. K léčbě ho používá mnoho lékařů po celém světě, kteří v něm vidí jednoduchou metodu, jak tělo zbavit četných zdravotních neduhů. Alobal je sice jen tenká hliníková fólie, ale dokáže odstranit tuny každodenních problémů. Pro léčbu s alobalem nemusíte chodit za specialisty, základní praktiky vám popíšeme, abyste si mohli léčbu vyzkoušet také.

Léčba únavy a nespavosti

Použití alobalu na odstranění únavy je již prověřenou metodou, která si získala mnoho příznivců. Podle portálu Consumer Health Digest je ideální použít proužky alobalu, které se před použitím umístí na 2-4 hodiny do mrazáku. Následně se aplikují na obličej, konkrétně na tváře nebo oční víčka. Alobal by měl být na tváři umístěný tak dlouho, dokud neucítíte, jak jsou svaly odpočaté a uvolněné. Po sundání z obličeje by se měly příznaky únavy i nespavosti vytratit.

Zklidnění bolestivých kloubů

Alobal se používá pro léčbu bolestivých svalů a kloubů, zejména při artritidě, dně, ischiasu nebo bolestech paty. Pokud chcete z této léčebné metody vytěžit maximum, obalte bolestivé místo alobalem a ten následně jemně oviňte lékařským obvazem. Alobalový zábal dělejte vždy ideálně přes noc, ale pokud budete v klidné poloze, můžete ho využít i přes den. Tento postup je třeba provádět po dobu 10-12 dnů. Pak je potřeba 2 týdny pauza. Pokud bude bolest přetrvávat, léčbu opakujte pravidelně, dokud bolest nezmizí.

alobalová léčba

Alobal na popáleniny

Je málo známým faktem, že prvky v alobalu pomáhají zklidnit popáleniny. Podle odborných studií z Univerzity ve Wisconsinu lékaři dokonce radí aplikovat alobal i na čerstvé spáleniny. Ideální postup je umístit popálené místo pod tekoucí ledovou vodu, následně místo osušit měkkým hadříkem a aplikovat mast na popáleniny. Poté se na spálené místo umístí sterilní gáza a ta se obalí alobalem. Aby alobal nepadal, je vhodné ho zajistit lékařským obvazem. Alobal je vhodné nechat působit tak dlouho, dokud bolest neustane.

Fantomová bolest

hliníková fólieFantomová bolest je popisována jako bolest chybějících orgánů nebo končetin po amputaci. Ačkoliv již pacient amputovanou končetinu nemá, může mít pocit, jako by končetinu měl a cítil v ní nepříjemnou bolest, od mravenčení až po silné bolesti. Jednou z účinných terapií je hliníková fólie, která se ukázala jako ideální odpověď na modlitby postižených pacientů. Postiženou končetinu je ideální obalit alobalem a zajistit lékařským obvazem. Teprve když bolest ustane, tak je vhodné alobal odstranit.

Chřipka a nachlazení

Odpovědí na chřipkovou sezónu nemusí být antibiotika a jiné léky od doktora, dokonce i zde může pomoci hliníková fólie. Nachlazení a začínající chřipku lze zastavit nebo vyléčit tím, že nohy obalíte v 5-7 vrstvách alobalu. Nohy by měly být takto obalené po dobu 1 hodiny. Následne dejte nohám 2 hodinovou pauzu, aby mohly dýchat a hned poté postup opakujte, opět s 5-7 vrstvami alobalu. Následně si dejte další 2 hodinovou pauzu a zábal opakujte ještě jednou. Tento postup dělejte po dobu 7 dnů a chřipka či nachlazení by měly zmizet. Samozřejmostí by měl být dostatek odpočinku a dostatečný příjem tekutin.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X