Zdravotní problémy, které vyléčíte cibulí

Cibule skvěle ochutí váš zdravý salát, ale má také velké množství zdravotních přínosů. Nalezneme v ní značné množství vitamínu C, který pomáhá posilovat naši obranyschopnost. Dále pak vitamíny skupiny B. Ty jsou důležité pro zdraví nervové soustavy, kůže a sliznice. Velmi důležitý je i obsah flavonoidů, jež působí v našem těle jako antioxidanty, které také podporují naše zdraví a pomáhají zmírňovat projevy alergií.

1. Popáleniny

Pokud rádi pečete, pravděpodobně se občas spálíte. Na spáleniny na kůži pomůže cibule. Rozkrojte ji na polovinu a aplikujte na popálené místo. Pomůže snížit bolest a zklidnit popálenou pokožku.

2. Žihadlo od vosy či včely

Pokud jste alergičtí, může být pro vás velmi nebezpečné. V první řadě je potřeba zachovat klid a rozvahu. Na místo štípnutí můžete aplikovat rozkrojenou cibuli.

3. Snížení teploty a pomoc při nachlazení

Určitě si vzpomenete na svou babičku, která dávala cibulové plátky do ponožek. Toto je domácí léčba vysoké teploty těla.

Cibulový sirup pomáhá při zánětu horních cest dýchacích a nachlazení. Sirup si můžete připravit velice snadno. Cibuli nakrájíte na jemné plátky a vrstvíte ji do malé sklenice. Mezi jednotlivé vrstvy vsypete třtinový cukr, který lze nahradit medem. Necháte uležet asi hodinu až dvě. Vzniklý sirup podáváte po lžičkách během dne, pomůže proti nachlazení a podpoří vykašlávání.

Sloučeniny síry, které se v cibuli nacházejí, působí jako přírodní dezinfekce a antibiotikum. Pomáhají v boji proti bakteriím a plísním.

4. Detoxikace

Syrová cibule pomáhá z těla vyplavovat toxiny. Je to velmi jednoduchý a přesto účinný způsob, jak svoje tělo vyčistit od škodlivých látek.

5. Boj proti bradavicím

Cibulová šťáva může být účinná v boji proti bradavicím. Šťávu použijte pro potírání místa, kde se bradavice nacházejí.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X