8 pětiminutových rituálů, které vám kompletně změní zdraví i život

Začátek dne je pro jeho pohodový průběh velmi důležitý. Můžete si vytvořit ranní rutinu, která vás udrží šťastnými a zdravými? Ano a je to mnohem jednodušší, než si myslíte.

1. Protáhněte se

Možná si myslíte, že po dlouhém spánku se cítíte okamžitě svěží a jste připraveni na den. Spánek však může zapříčinit, že vaše tělo bude po ránu ztuhlé. Je tedy potřeba uvolnit svalové tkáně. Je tedy dobré si trochu protáhnout záda. Zvýšíte tak průtok krve a snížíte napětí a stres. Začínáme směrem shora dolů – krk, ramena, hrudník, ruce, trup a nohy.

2. Vstávejte včas

Nařiďte si budík raději o trochu dříve, ať máte dostatek času se nejen probudit a protáhnout, ale i nasnídat. Kromě toho se vyhnete zvýšenému stresu z toho, že nestíháte přijít včas do práce. Stres a úzkost, které by se mohly objevit, nejsou dobrým průvodcem do začátku dne.

3. Nastavte si své vnitřní hodiny

Naše tělo je zvyklé na určité rituály a každodenní režim. Tělo ví, kdy je potřeba pracovat a kdy odpočívat, řiďte se tedy jeho potřebami.

4. Vezměte si šálek citronové vody

Pokud máte v nepořádku zažívání, může vám to způsobit potíže v oblasti dostatku energie. Je tedy důležité se o svůj trávicí systém dobře starat. Pomůže vám v tom sklenice vlažné vody s citronem. Podpoří tvorbu trávicích šťáv, pomůže očistit tělo a obnovit jeho rovnováhu a rovnováhu pH.

5. Cvičte během dopoledních hodin

Pokud jste fyzicky aktivní, máte také dostatek energie. Pokud můžete, protáhněte se i během dopoledne. Dokonce i krátké ranní cvičení je pro tělo velmi prospěšné.

6. Připravte si snídani s dostatkem železa

Snídaně je velmi důležitá součást dne. Pokud v ní však chybí železo, může se stát, že vám během dne bude chybět energie. Budete mít pocit, že jste pomalí, podráždění a chybí vám schopnost soustředit se. Do snídaňového jídelníčku zařaďte vejce, zelenou listovou zeleninu, fazole, arašídové máslo nebo tofu. Vhodný je i vitamín C, neboť pomáhá železo vstřebávat.

7. Šaty dělají člověka

Ať už do práce chodíte nebo pracujete z domova, oblékněte si na sebe pohodlné oblečení, které motivuje vaši mysl. Nebudete si tak myslet, že máte volno.

8. Zklidněte se a meditujte

Jasná hlava podpoří vaše soustředění a umožní vám řešit vaše každodenní povinnosti. Vyčleňte si ráno 5 minut na meditaci, postačí se pohodlně usadit, pustit si hudbu nebo zůstat v tichosti a zaměřit se na svůj hluboký dech.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X