Zapomenuté přírodní léky, které používali původní indiáni

Původní indiáni na americkém kontinentu byli zcela odkázáni na přírodu a jejich znalosti přírodní léčby dodnes fascinují lékaře po celém světě. Každý z nás asi zná běžně používané bylinky, které se využívají jako přírodní prostředky pro léčbu některých neduhů. Podívejte se na některé z rostlin, stromů, květin či různých druhů ovoce, které používaly kmeny domorodých Američanů.

Přírodní léky původních indiánů

Vojtěška

Podporuje trávení a používá se pro podporu srážení krve, Uplatňuje se i při léčbě artritidy, močového měchýře a ledvin. Pomáhá zpevňovat kosti. Podporuje imunitní systém.

Aloe

Hustou šťávu, která vytéká z listů, lze použít jako tišící a zklidňující prostředek při kousnutí hmyzem a pro hojení ran.

Včelí pyl

Při smíchání s potravinami může zvýšit energii, podpořit trávení a posílit imunitní systém. Pokud jste alergičtí na včelí bodnutí, budete s největší pravděpodobností alergičtí i na včelí pyl.

Včelí vosk

Používá se jako balzám pro popáleniny a kousnutí hmyzem, včetně včelích bodnutí. Je určen pouze pro vnější používání.

Ostružiny

Kořen, kůra a listy lze použít pro výrobu čaje, který můžete využít při k léčbě průjmu, ke snižování zánětů a pro stimulaci metabolismu. Jako kloktadlo jej lze používat při bolestech v krku nebo zánětech dásní.

Pohanka

Lze ji přidat do polévky nebo z ní uvařit kaši. Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a funguje jako pomoc při srážení krve či střevních obtížích.

Heřmánek

Listy i květy se používají jako čaj při léčbě střevních potížích a nevolnostech.

Eukalyptus

Použít lze olej z listů a kořene. Přidáním do čaje se využívá při bolestech v krku, při obtížích spojených s chřipkou a teplotou.

Fenykl

Rostlina s příchutí lékořice, která se používá v čaji nebo se žvýká, aby zmírnila kašel, bolest v krku, podpořila trávení, nabídla úlevu při průjmu nebo nachlazení.

Řimbaba

Používá se dodnes jako přirozená úleva od horečky a bolesti hlavy – včetně těžkých bolestí hlavy, jako je migréna. Také podporuje trávení, uleví při astmatických potížích a při bolestech svalů a kloubů.

Zimolez

Bobule, stonky, květy a listy se používají k ošetření včelích bodnutí a kožních infekcí. Jako čaj se používá k léčbě nachlazení, při bolesti hlavy a bolesti v krku. Má také protizánětlivé vlastnosti.

Chmel

Jako čaj se používá k léčbě zažívacích potíží a často se míchá s jinými bylinami nebo rostlinami, jako je aloe. Pomáhá potlačovat bolestivé stavy.

Lékořice

Kořeny a listy se mohou používat proti kašli, při nachlazení, bolestech v krku. Žvýkání kořene zmírňuje bolesti zubů.

Červený jetel

Květy, listy i kořeny se používají na výrobu čajů. Podpoří léčbu zánětu, zlepšuje krevní oběh a pomáhá léčit respirační obtíže.

Mučenka

Listy a kořeny se používají k přípravě čaje pro léčbu úzkosti a bolesti svalů. Nálev lze využít pro zraněnou pokožku – popáleniny, bodnutí hmyzem.

Borovice bílá

Jehličí a kůra stromů se používají pro výrobu čaje, který lze využít při respiračních obtížích.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X