8 důvodů, proč pravidelně konzumovat ananas

Ananas je vynikající tropické ovoce, které je po staletí konzumováno nejen díky jedinečné chuti, ale také díky svým přínosům pro zdraví. Přinášíme několik důvodů, kvůli kterým byste měli ananas konzumovat.

Obsahuje vitamín C

Je bohatý na vitamín C, který je důležitý pro správnou funkci imunitního systému. Chrání tělo před viry a zvyšuje odolnost proti nachlazení, chřipce a infekcím. Vitamin C funguje také jako antioxidant, který chrání buňky těla před poškozením volnými radikály.

Pomáhá bojovat proti rakovině

Kromě antioxidačního potenciálu vitamínu C v boji proti rakovině je ananas bohatý i na jiné antioxidanty, včetně vitamínu A, beta-karotenu, bromelainu, různých flavonoidních sloučenin a vysokého množství manganu. Ananas je spojován s prevencí rakoviny úst, krku a prsu.

Podporuje trávení

Ananas je dobrý pro trávení a zároveň zklidňuje výstelku žaludku a střev. Je nabitý rozpustnou i nerozpustnou vlákninou, obsahuje bromelain, proteolytický enzym, který rozkládá bílkoviny a podporuje trávení. Také pomáhá léčit infekce střevního traktu. Navíc, ananasový džus funguje jako přirozené projímadlo a pomáhá v boji proti zácpě. Konzumací ananasu mezi jídly zajistíte snadnější trávení.

POZOR: Toto ovoce je zdravé, když se konzumuje s mírou. Nekonzumujte příliš velké množství ananasu v jeden den, jinak si můžete způsobit gastrointestinální potíže.

Zvyšuje plodnost

Když jíme ananas, poskytujeme našemu tělu hodně antioxidantů, stejně jako minerály (zinek a měď), které jsou velmi dobré pro zvýšení plodnosti.

Má pozitivní vliv na pokožku

Může pomáhat při zarudnutí a zánětu, ale je také velkou pomocí ke zvýšení obsahu kolagenu v těle, díky tomu je naše kůže pružnější a hladší. Díky vitamínu C se všechny poškozené tkáně snadno zotaví.

Podporuje zdraví kostí

Přestože ananas není známý tím, že má silný obsah vápníku, který většina lidí okamžitě spojuje se zdravím kostí, má působivé množství manganu, což je další stopový minerál, který je nezbytný pro posílení kostí, stejně jako pro jejich růst. Navíc obsahuje poměrně vzácný proteolytický enzym zvaný bromelain, který je primárně spojen s rozpadem komplexních proteinů, ale také má závažné protizánětlivé účinky a má pozitivní vliv při snižování příznaků a symptomů artritidy.

Ananas zabraňuje hypertenzi

Pravidelná konzumace ananasu snižuje riziko hypertenze nebo vysokého krevního tlaku, protože plody obsahují draslík a mají nízký obsah sodíku. Vyšší hladina draslíku pomáhá snižovat krevní tlak.

Podporuje zdraví dutiny ústní

Spolu s antioxidačními sloučeninami, které chrání před rakovinou ústní, má ananas také adstringentní vlastnosti, které posilují dásně.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X