Výzkum odhalil nejnezdravější potravinu, kterou koupíte všude

Ne každý ví, že existuje celá řada potravin, které obsahují aspartam, rafinovaný cukr, trans-tuky a maso z geneticky modifikovaných živočichů. Věděli jste, že existuje jedno konkrétní jídlo, které je tak silně spojováno s rakovinou, že dokonce americký institut pro výzkum rakoviny doporučil snížit jeho konzumaci na nulu?

Bohužel je toto jídlo velmi populární a oblíbené a jedná se o hot dog. Ačkoli většina lidí ví, že hot dogy nejsou zdravé jídlo, ne každý tuší, že je to jídlo tak rizikové. I když výzkum proběhl v USA, lze očekávat, že český ekvivalent v podobě párku v rohlíku bude svými vlastnostmi obdobný.

Přehled některých škodlivých látek

  • dusitan sodný
  • ascorbát sodný
  • kukuřičný sirup (GMO produkt)
  • dextróza
  • diacetát sodný
  • fosfát sodný

Samozřejmě, pokud si hot dog dáte jednou, dvakrát do roka, tak se vám nic nestane. Jejich dlouhodobá a pravidelná konzumace však zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Pokud se této lahůdky nechcete vzdát, můžete konzumovat alespoň zdravější variantu. Vybírejte potraviny s nízkým obsahem kalorií, tuků a sodíku. Vybírejte hot dogy, u nichž je uváděn pouze jeden druh masa, nikoli směs. Maso by mělo být použito ze zvířat volně žijících, nebo takových, který nebyly podávány hormony či antibiotika.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X