1/2 lžičky jedlé sody denně: Účinný prostředek pro léčbu a čištění ledvin

Ledviny jsou drobným párovým orgánem a každá z nich má zhruba velikost pěsti. I přesto však vykonávají životně důležité funkce. Každý den přefiltrují 120-150 litrů krve, vyrobí 1-2 litry moči a zajistí odvod přebytečného odpadu a tekutin ven z těla. Dále udržují správnou hladinu elektrolytů v těle a vyrábí hormony, které regulují krevní tlak.

ledvinyVzhledem k množství funkcí, které ledviny mají, je vhodné o ně řádně pečovat a být opatrný, protože existuje celá řada faktorů, které je mohou poškodit. Je to například diabetes, vysoký krevní tlak, glomerulonefritida, infekce, ledvinové kameny, ale i nadměrné užívání některých léků.

Jeden z významných léků na ledviny se pravděpodobně nachází i ve vaší kuchyni, je jím hydrogenuhličitan sodný, neboli také jedlá soda. Užívání ½ lžičky jedlé sody denně dokáže ledviny očistit a zlepšit jejich funkci.

Jak to funguje

Náš endokrinní systém produkuje hormony a enzymy, které pomáhají trávit potravu do bezpečnějších chemických látek, které tělo dokáže zpracovat. Slinivka je orgán, který produkuje většinu hydrogenuhličitanu sodného k ochraně ledvin při trávení.

Při nadměrné konzumaci potravin s přidaným cukrem, smažených jídel, tučných jídel a dalších nezdravých potravin, se může produkce hydrogenuhličitanu sodného narušit. Pokud ho je v těle nedostatek, kyseliny produkované během trávení nelze účinně neutralizovat, což ledviny značně poškozuje.

Ledviny v těle

Je dobré vědět, že hydrogenuhličitan sodný je jednou z nejdůležitějších látek používaných při dialýze nebo při dalších způsobech léčby poškození ledvin.

Podle studie, kterou vedl Dr. Ione de Brito-Ashurst a jeho kolegové z Ústavu ledvinové medicíny a transplantací (Department of Renal Medicine and Transplantation), bylo zjištěno že denní příjem hydrogenuhličitanu sodného může zastavit a v některých případech dokonce zvrátit nástup chronického selhání ledvin, včetně zastavení souvisejících chorob, jako jsou srdeční choroby a v konečném stádiu onemocnění ledvin.

Jak použít jedlou sodu k léčbě ledvin

Před samotným zahájením léčby je vhodné se o tomto postupu poradit s lékařem. Hydrogenuhličitan sodný není toxický, ale může být pro citlivější žaludek obtížně stravitelný. Metoda léčby s jedlou sodou je jednoduchá, stačí postupovat podle následujících pokynů:

Postup léčby:

soda1. den: Rozpusťte ½ lžičky jedlé sody pod jazykem

2-5. den: Je třeba smíchat ½ lžičky jedlé sody s ½ lžičky soli a to vše rozpustit v 1,5 litru vody kterou přes den vypijete.

Další dny: Po 5. dni budete muset snížit denní dávku na 1/4 čajové lžičky jedlé sody a 1/3 čajové lžičky soli.

Jak již bylo zmíněno, poškození ledvin může být způsobeno tím, že žijete nezdravým životním stylem, takže nejlepším způsobem pro ochranu ledvin je držet si zdravou tělesnou váhu a dbát na zdravou výživu. Pro zdravé ledviny je také důležité dodržovat pravidelný pitný režim a vyhýbat se co nejvíce zpracovaným potravinám.

Zdroj: healthadvisorgroup.com

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X