5 rychlých léků na unavené oči

Naše oči se unaví velmi snadno, zvlášť když celý den koukáme do počítačových obrazovek nebo když čteme několik hodin v kuse, aniž bychom jim dopřáli odpočinek. Když se to stane, naše oči opuchnou a přestanou perfektně vnímat okolí.

Ačkoliv odpočinek je tím nejlepším lékem, který našim očím můžeme dopřát, aby se jim navrátilo jejich přirozené zdraví, existují i další kroky, kterými můžete problém vyřešit. Zde přinášíme pět rychlých léků, které můžete vyzkoušet, když se vaše oči unaví.

Aloe

Mějte v ledničce připravený list aloe. Můžete si z něho vymačkat trochu gelu a před spaním ho nanést na oční víčka. Gel z listů aloe je velmi bezpečný a využijete ho i jako jemný odličovač očních make-upů. Sice vám nepomůže s odstraněním voděodolné řasenky, ale dokáže smýt běžné oční stíny a oční linky. Navíc zanechává pokožku hydratovanou a osvěženou.

Čajové sáčky

Čajové sáčky neplní jen funkci poskytovatele dobrých nápojů, využity mohou být i ke snížení podrážděnosti očí. K vyzkoušení této léčby stačí jednoduše přiložit dva použité čajové sáčky (patnáct minut vychlazené v ledničce) na své oči a nechat je zde třicet minut. Zjistíte, že vaše oči vypadají méně unavené v porovnání s předchozím stavem.

Více vody

Další možnou příčinou opuchlých a unaveně vypadajících očí může být nedostatek vody v těle. Pokud se toto stane, dehydratace způsobí i nateklý a neatraktivní vzhled vašich očí. Rychlým lékem proti tomuto problému je zvýšit příjem vody, takže vaše pleť opět bude jemná, vláčná a méně náchylná k otékání.

Okurka

Mnohokrát vyzkoušený a testovaný způsob, jak vyléčit unavené oči, který se používá už věky. Nakrájejte několik plátků okurky a přiložte si je na oči. Nechte je působit třicet minut, nebo dokud neucítíte změnu. Šťávy z okurky mohou hydratovat pleť kolem očí, takže budou vypadat svěží.

Toto je pouze několik příkladů rychlých řešení, jak snížit viditelnost unavených očí. Co je na těchto lécích dobré je to, že je seženete všude. Už nemusíte trpět nemilosrdně vypadajícíma očima plnýma únavy, zvlášť pokud se budete řídit kroky zmíněnými v tomto článku.

Krém na zlepšení pokožky kolem očí

Většina pleťových krémů a krémů proti stárnutí obsahuje retinoidy, které pomáhají předcházet objevování znaků stárnutí. Nicméně se zřídka používají kolem očí, protože mohou způsobovat podráždění. Tento oční krém je na druhou stranu trochu odlišný tím, že ačkoliv obsahuje retinoid, nepřináší s sebou žádné vedlejší efekty, jako je rudnutí pleti po nanesení. Pokud chcete, aby vaše oči vypadaly méně unavené, měly byste tento krém nanášet dvakrát denně.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X