Tipy na výrobu zdravých a ekologických adventních kalendářů pro děti a dospělé

Vánoční čas se nezadržitelně blíží a s ním i období, kdy příliš nedbáme na zdravou stravu a dostatek pohybu. K tomu všemu se pojí stres z výběru a nákupů vánočních dárků. Vyrobte tento rok pro své děti či blízké zdravé adventní kalendáře, které podpoří jejich zdraví či adventní kalendáře ekologické, které mohou poučit a navést k šetrnějšímu způsobu života.

Adventní kalendář

Mezi nejběžnější adventní kalendáře, které se kupují především dětem, patří ty, které obsahují malé čokoládky. Bohužel se jedná o čokoládu nevalné kvality, která není pro zdraví dětí přínosnou. Velmi oblíbené se však staly i jiné typy adventních kalendářů, například ty obsahující přírodní kosmetiku, dekorativní kosmetiku, čaje apod.

Domácí výroba

Vy si však můžete různé adventní kalendáře také vyrobit doma, a to pro své děti i blízké. Nemusíte kupovat adventní kalendáře s nekvalitní čokoládou jen proto, že vypadají na první pohled hezky, přitom obsahují jen plast, papír a trochu čokolády. Vyrobit lze adventní kalendáře z různých materiálů a plnit je různými věcmi či potravinami. Vytvořit je můžete například i ze zbytků látky apod.

Vhodný materiál

Zvolit stačí vhodný materiál, do kterého dané potraviny či věci umístíte. Vytvořit můžete například adventní kalendář z papírových pytlíčků, papírových ubrousků, látkových sáčků, kapsiček či z papírových krabiček. V tomto směru se meze nekladou. Spojit je můžete provázkem a ozdobit přírodními materiály, například sušeným ovocem, snítkami z jehličnanů či sušeným vánočním kořením. Vždy budete potřebovat 24 daných obalů. Volte je vždy na základě toho, co do nich budete balit. Dané obaly můžete navíc další rok použít znovu.

Zdravý kalendář

Pro své děti i blízké můžete vyrobit zdravý adventní kalendář, který bude obsahovat jen zdravé dobroty. Pro děti můžete zvolit například zdravé sušenky, musli tyčinky, granolu, ale i kvalitní čokoládu. Pokud milují vaše děti oříšky a sušené ovoce, nezapomeňte ani na ty. Vyrobit se dají například velmi snadno dobroty ze sušeného ovoce, které namočíte do čokolády. Pokud budete vyrábět adventní kalendář pro milovníky zdravého stravování, nezapomeňte například i na superfoods. Do adventního kalendáře můžete vložit sáček s acai, macou peruánskou, arónií apod. Stačí zabalit do pytlíčků či krabiček, ozdobit a originální adventní kalendář je na světě.

Eko kalendář

Velmi efektivním a přínosným pro zdraví planety je ekologický adventní kalendář. Ten může potěšit příznivce, kteří se zajímají o životní prostředí či osoby navádět k tomu, aby se o tuto problematiku více zajímaly. Do ekologického adventního kalendáře lze vložit řadu zajímavostí a praktických doplňků. Jednat se může o látkové sáčky na nákupy, látkovou tašku, síťovku, látkové tamponky na odličování, dřevěný příbor, kartáček na zuby, speciální bambusové mezizubní kartáčky, bambusový hrneček, láhev na vodu apod. Vložit do něj můžete i různé ekologické rady, které danému člověku pomohou žít o něco šetrněji k životnímu prostředí.

Čajový

Zdravým adventním kalendářem může být i takový, který bude vytvořen z kvalitních čajů. Přes vánoční svátky totiž čaje pijeme opravdu v hojném množství. Vyberte zajímavé druhy a příchutě čajů. Zvolit můžete čaje sáčkové i sypané, černé, zelené, bílé, ovocné čaje, rooibos či čaje bylinné. I ty jsou skvělou volbou, jelikož dokáží příjemně uklidnit. Ovocné čaje s kořením jsou naopak ideální pro dotváření té pravé vánoční atmosféry.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X