Fascinující zdravotní přínosy ledových kostek

Na současném trhu je celá řada přípravků určených k péči o pleť, které se vyrábějí z nejrůznějších exotických přísad, které hlásají, že jsou pro vaši pokožku nejlepší. Existuje však jeden velmi účinný prostředek, který je navíc velice levný. Jsou jím obyčejné kostky ledu. Zvýšit jejich účinnost můžete přidáním okurky, gelu aloe vera nebo zeleného čaje. Také je můžete používat mnoha různými způsoby – masáže, ledové obklady nebo jako maska na obličej. Ledová lázeň je jedním ze způsobů, jak bojovat proti ranní únavě, vzniklým pupínkům nebo otokům pod očima.

Kostky ledu a zánět

Jedním z nejlepších způsobů využití kostek ledu je snížení červených a zánětlivých pupíků. Kostky ledu také pomáhají zklidňovat alergické reakce. Zabalte kostky ledu do bavlněné utěrky a přiložte na potřebné místo po dobu jedné minuty. Také můžete celou oblast jemně masírovat.

Zlepšení krevního oběhu

Studené ledové kostky zlepší krevní oběh a díky tomu bude vaše pokožka mladistvá a zářivá. Postačí, když kostkami ledu budete jemně třít obličej.

Otoky pod očima

Zvýšený oběh může také posílit oblast pod očima. Jedna kostka ledu může nejen pomáhat snížit otoky, ale také může pomoci dočasně redukovat kruhy pod očima. Kostky ledu však do těchto oblastí přikládejte jen po velmi krátkou dobu.

Exfoliace pokožky

Pro tento případ přidejte do vody mléko. Kyselina mléčná v něm obsažená bude fungovat jako exfoliant.

Zpomalují vznik vrásek

Pokud bude pokožka dobře hydratovaná, lze zpomalit procesy tvorby vrásek. Hydratace je jedním z důležitých předpokladů zdravé a mladistvě vypadající pokožky.

Boj proti ucpaným pórům

Led pomáhá minimalizovat ucpané póry na našem obličeji, což znamená, že na tvář můžeme použít kousek ledu. Minimum pórů vytváří na obličeji hladší povrch, díky čemuž bude dlouhou dobu držet také vaše líčení.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X