11 způsobů, jak využít himalájskou sůl pro své tělo

Himalájská sůl se nemůže srovnávat s žádnou jinou solí kvůli svému jedinečnému složení a široké paletě zdravotních přínosů. Tato sůl obsahuje asi osmdesát čtyři minerálů a prvků, které se nacházejí v lidském těle. Tyto minerály se velmi snadno absorbují, protože se nacházejí ve své koloidní formě.

Zde jsou výhody himalájské krystalické soli:

 • podporuje vaskulární zdraví
 • pomáhá při snižování příznaků stárnutí
 • podporuje krevní oběh
 • podporuje zdravý krevní cukr
 • kontroluje hladinu vody v těle
 • podporuje lepší spánek
 • zlepšuje rovnováhu pH
 • zvyšuje pevnost kostí
 • podporuje vstřebávání potravy
 • podporuje zdraví ledvin
 • podporuje zdraví žlučníku

Studie z roku 2001 ukázala, že lidé, kteří pijí vodu s přidanou himalájskou krystalickou solí, zaznamenali zlepšení jejich oběhových a respiračních funkcí. Kromě toho bylo také obnoveno a zlepšeno zdraví jejich orgánů a pojivových tkání. Jednotlivci rovněž zaznamenali zvýšení mozkové aktivity a soustředění, lepší spánek, růst vlasů a nehtů a ztrátu hmotnosti.

Důvodem, proč byli schopni spát lépe, je to, že sodík v jejich krevním řečišti snižuje jak hladinu stresu, tak úzkost, takže se tělo uvolňuje. Himalájská sůl také zvyšuje hladinu oxytocinu, která dále uvolňuje a uklidňuje tělo.

Produkty a využití himalájské soli

Tento seznam ukazuje univerzálnost himalájské soli a její využití.

Solný pohár

Jedná se o skvělý způsob doplňování soli a minerálů. Jediné, co musíte udělat, je přidat pít vodu z tohoto pohárku.

Solná mísa

Pro přidanou chuť a snadný způsob, jak těžit ze slaných přínosů. Podávejte v této misce zmrzlinu, nebo ji zahřejte v troubě a podávejte v ní potraviny dle vlastního výběru.

Solný hmoždíř

Tento výrobek snadno drtí byliny a koření a současně jim dává příjemnou slanou chuť.

Dlaždice z himalájské soli

Tyto dlaždice mohou být používány jak teplé, tak studené a používají se v lázních k relaxaci unavených nohou. Pokud jste se rozhodli, že je zahřejete, udělejte tak podle pokynů na obalu.

Solná krystalová tyč

Použijte krystalovou tyčinku na bázi soli k obrušování odumřelé pokožky a poskytněte tělu minerály.

Masážní válec

Použijte himalájskou sůl, abyste vytvořili masážní váleček, který bude stimulovat vaše akupresurní body a pomůže vám relaxovat.

Tělový peeling

Peeling je určený k odlupování pokožky a odstranění mrtvých buněk pokožky. Namočte kůži, vložte do ruky malé množství rozdrcené soli a vmasírujte ji na kůži. Řádně opláchněte a osušte.

Solné lampy

Stejně jako solné mísy, lampy mohou být také použity k odstranění špatného zápachu a osvěžení vzduchu tím, že vyzařují záporné ionty. A co víc, pomáhají eliminovat vzdušné bakterie a prach.

Solná lampa

Solný inhalátor

Tato pomůcka pomáhá snižovat zánět v plicích a vypořádat se s problémy, jako je senná rýma, nachlazení, astma či alergie.

Solné koupele

Přidejte do koupelí himalájskou sůl, protože pomůže tělu absorbovat základní živiny na buněčné úrovni.

Potravinový doplněk

Toto použití je již dobře známé a prakticky uplatňované. Himalájská sůl funguje jako skvělý doplněk k jakémukoli pokrmu.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X