20 úžasných triků, jak využít zubní pastu

Víte, jak využít zubní pastu? Lidé obvykle používají zubní pastu jen na jednu věc – čištění zubů. Věděli jste, že zubní pasta je užitečná pro další řadu věcí? V tomto článku si ukážeme 20 úžasných triků, které můžete dělat se zubní pastou.

20 problémů, které vám pomůže vyřešit zubní pasta

Zubní pasta velmi rychle zasychá a absorbuje vlhkost. Je to také silný odstraňovat skvrn, který může být použit na čištění spousty věcí. Níže vám přikládáme 20 využití pro zubní pastu.

Leštič stříbra

Všichni víme, že když je stříbro špinavé a skvrnité, musíte použít speciální čisticí prostředky, které stojí spousty peněz. To však není potřeba. Stačí otevřít skříňku v koupelně a vzít si trochu zubní pasty. Leštěním stříbra pomocí zubní pasty, získáte zašlou slávu a vaše stříbrné poháry a řetízky, budou vypadat jako nové.

Čisté světlomety

Nejen kovové části se dají zubní pastou čistit. Pozornost můžete věnovat i dalším oblastem. Zubní pasta se například skvěle hodí na čištění světlometů. Naneste pastu na houbu nebo hadr a vyčistěte světlomety. Uvidíte, jak všechna špína zmizí během pár okamžiků.

Krásně bílé klávesy

Je velmi smutné, když krásné piano vypadá příliš staře, díky zažloutlým klávesám. Stejně jako zubní pasta pomáhá se žlutými zuby, stejnou službu vykoná i pro klávesy. Pár minut práce a piano bude vypadat jako nové.

Vyčistěte si boty

Zubní pastu využijete na čištění špinavých bot a plastových částí. Opět je to jednoduché. Naneste menší množství zubní pasty na hadřík nebo houbičku a pusťte se do čištění.

Brýle pod vodu

Naneste menší vrstvičku zubní pasty na brýle pod vodu a rozetřete ji až do bodu, kdy nebude po pastě ani památky. Uvidíte, jak při dalším potápění, se vaše brýle nebudou zamlžovat. Skvělý trik, nemyslíte?

Odstraňovač skvrn

Jen trochu zubní pasty a houbičky. Za pouhé 2 sekundy se zbavíte všech skvrn, které vás trápili.

Inkoustové skvrny

Máte zanesené své oblíbené tričko inkoustem? Žádný problém! Předtím, než se rozhodnete tričko vyhodit, vyzkoušejte zubní pastu. Naneste větší množství pasty na skvrnu a nechte ji působit 24 hodin. Následující den ji dejte vyprat. Postup opakujte podle potřeby.

Skvrny na ručníku

Skvrny od barvy na ručníku jsou nepěkná věc. Opět nám pomůže pasta. Stačí potřít skvrnu, nechat chvíli působit a pak vše umýt. Jako v předchozím triku i zde postup opakujte podle potřeby.

Hmyzí kousnutí

Trápí vás hmyzí kousnutí? Svědí, pálí a nechce splasknout? Použijte na postižené místo zubní pastu a během pár minut se zbavíte všech nepříjemných příznaků po hmyzím štípnutí.

Pupínky

Zubní pasta skvěle funguje na pupínky. Pokud vás tento problém trápí, určitě to vyzkoušejte.

Vyčistěte žehličku

Na vyčištění žehlící plochy použijte zubní pastu. Po pár krouživých pohybech, bude žehlička jako nová.

Naleštěte chytrý telefon

Pasta se skvěle hodí i na čištění dalších věcí. Chytrý telefon je jednou z nich.

Obuv

Kromě zbavení se nečistot z obuvi, pomáhá zubní pasta k navrácení zašlého lesku. Vyčištěné boty budou krásně lesklé a navíc dostanou svěží vůni.

Skvrny na koberci

Chcete vidět opravdové kouzlo? Tak naneste pastu na skvrnu na koberci a sledujte, co se stane.

Skvrny na smaltu

Skvrny na smaltu mohou být odstraněny jen pomocí zubní pasty. Nepotřebujete žádné speciální přípravky. Navíc pasta zanechá příjemnou a svěží vůni.

Špinavé ruce

Ano, samozřejmě můžete použít zubní pastu na odstranění nečistot z vašich rukou. Ideální na olej, vazelínu nebo jiné těžké skvrny.

Vyčistěte si termosku

Termoska po delším používání nevypadá příliš dobře. Zubní pasta vám ji pomůže vyčistit. Přidejte zubní pastu do termosky a zalijte ji horkou vodou. Poté uzavřete nádobu a nechte působit. Termoska se sama vyčistí a dezinfikuje.

Opravy CD a DVD

Možná to zní neuvěřitelně, ale pasta vám pomůže s opravou poškrábaných CD a DVD. Teda do určité míry. Jemně vetřete zubní pastu nad škrábance a vaše oblíbená CD a DVD poběží bez problémů.

Odstraňte škrábance v autě

Trápí vás škrábance na autě? Použijte malé množství zubní pasty na měkkém kusu látky a jemně ho vetřete na poškrábané místo. Po vetření uvidíte, jak jsou všechny škrábance pryč.

pasta a auto

Lepené plakátů

Naneste trochu pasty do rohů plakátu a uvidíte, jak bude držet. Bez zbytečných děr ve stěnách. Navíc se plakáty přilepené zubní pastou odstraňují velmi snadno.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X