10 každodenních věcí, které vás mohou zabít, pokud si nedáte pozor

Mnoho věcí každodenní potřeby a činností, které běžně děláme, se pro nás může stát náhlým nebezpečím a skončit dokonce i fatálně. Možná se divíte, jak to může být pravda, ale není to to, čemu se říká život? Dnes si pro odlehčení a možná i pobavení představíme 10 každodenních věcí, které skutečně někdy mohou zabíjet.

1. Voda

Pokud pijete velké množství vody příliš rychle, může vás to i zabít. V jednom publikovaném případu z roku 2007 zemřela žena v Kalifornii v soutěži v pití vody, kterou pořádala místní stanice. Jako příčina smrti byla uvedena intoxikace vodou. Jedná se o jev, který se objevuje, když lidé pijí příliš mnoho vody v krátkém čase, tolik, že ledviny jej nemohou zpracovat, což vede k otoku plic a mozku.

2. Kuchyňská houba

Kuchyňská houba je jednou z nejšpinavějších věcí v domácnosti. Nachází se v ní celá řada různých druhů bakterií. Dokonce může být infikovaná i bakteriemi E.coli. Tohoto malého kuchyňského pomocníka byste měli vždy pravidelně prát nebo vyměňovat a to přinejmenším vždy po 4 týdnech používání.

3. Odhazování sněhu

Věřte tomu nebo ne, každý rok, obvykle po velké vánici, umírají lidé na infarkt při odhazování sněhu. Jedna studie, která se tomuto problému věnovala v letech 1990-2005 zjistila, že nehody, které způsobuje odhazování sněhu, zahrnují každoročně 11 000 návštěv pohotovosti. Z tohoto počtu zemřelo více než 1 640 lidí.

4. Úklid koupelny

Víte, že míchání bělidla s dalšími čistícími prostředky vytváří toxický a dokonce smrtící plyn? Nemíchejte bělidlo se čpavkem nebo jiným typem čistidla. Pro úklid koupelny můžete použít přírodní prostředky, které pomáhají zabíjet choroboplodné zárodky. Patří mezi ně ocet, citronová šťáva nebo některé druhy éterických olejů (tea tree).

5. Zvlhčovače vzduchu

Mohou sice zlepšovat vzduch, ale je potřeba se o ně velmi pečlivě starat, jinak se mohou stát zdrojem patogenních bakterií, které se díky nim dostanou do ovzduší, které pak dýcháme. Může to pak způsobovat celou řadu zdravotních obtíží.

6. Prodejní automaty

Nyní jste možná v úžasu. Mezi lety 1978 – 1995 bylo přinejmenším 37 známých případů zabití a 113 případů zranění, která způsobily padající prodejní automaty.

7. Chřipka

Na toto onemocnění každoročně umírá poměrně velké množství lidí. Celá řada lidí pak skončí v nemocnici. Je to onemocnění, které je nebezpečné zvláště pro děti do věku 5 let, těhotné ženy a osoby starší 65 let. Může být nebezpečná i pro ty, kdo trpí závažnými zdravotními obtížemi. Je tedy důležité chřipce, pokud to lze, předcházet a to svým zdravým životním stylem.

8. Kuchyňský mixér

Občas se může stát nějaká nehoda, která způsobí zranění, ale hlavním problémem je především čistota. Především kolem lopatek v mixéru se mohou usazovat bakterie, včetně salmonely a E.coli.

9. Jezera, bazény, vany … voda obecně

Třetí neúmyslná příčina smrti je utonutí. Ze všech úmrtí dochází téměř k polovině z nich v přírodních vodních zdrojích, mezi něž patří jezera nebo rybníky. V 16% procentech jsou to bazény a 10% utone ve vaně. 27% v nespecifikovaných vodních útvarech. Ve většině případů se jedná o děti. Dokonce i malý dětský bazének může být pro malé děti nebezpečný.

10. Podvádění manželky

Teď si asi říkáte, jak by vás to mohlo zabít: Ale možná byste mohli dostat infarkt. American Heart Association provedla revizní pitvu u mužů, kteří zemřeli náhle a zjistila, že 75% z těch, kteří zemřeli, měli před smrtí sex se svou milenkou. Také je pravda, že většina z nich měla mladší partnerku a často před sexem konzumovala velké množství jídla a alkoholu.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X