6 použití tea tree oleje, o kterých jste neměli ponětí

O tea tree oleji se mluví nejčastěji jako o pomocníkovi pro naše zdraví. Víte však, že se jedná i o skvělý prostředek pro použití v domácnosti? Odborníci tvrdí, že přípravky, které používáme doma pro úklid, obsahují celou řadu chemických látek. Přemýšleli jste někdy nad používáním čistících prostředků bez chemikálií. Nejenže váš dům vyčistí, ale do organismu se nedostanou žádné toxické látky. Pro úklid domácnosti můžete použít olej z čajovníku, známý také jako tea tree olej. Je to přírodní prostředek, který neobsahuje žádné toxické látky a navíc hubí bakterie. Představíme si způsoby, jak nejlépe využít jeho antibiotické, antivirové, antifungální a antiseptické vlastnosti.

Nejlepší způsoby využití tea tree oleje:

1. Pomáhá dezinfikovat nádobí

Přidejte několik kapek oleje z čajovníku do dávkovače mýdla v myčce. Malé množství můžete naníst i na houbičku na nádobí.

2. Pomáhá zničit bakterie na vašem oblečení

Stačí přidat pár kapek tohoto úžasného oleje při praní, aby vám pomohl zničit všechny bakterie. Vaše šaty zůstanou čisté.

3. Udrží váš dům bez bakterií

Připravte si vlastní čistič pro řadu účelů – smíchejte 1 lžíci boraxu, 2 lžíce octa a 3-4 kapky tea tree oleje. Směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem, přidejte trochu teplé vody. Vše dobře protřepejte, dokud se jednotlivé části nesmíchají, a použijte k čištění.

4. Působí jako netoxický dezinfekční prostředek

Tento olej je plný antiseptických vlastností. Je úžasné přidat ho do odpařovače vody. Dezinfikujte vzduch v domácnosti, zejména po onemocnění. Můžete také přidat až 8 kapek na ložní prádlo, než jej budete prát.

5. Slouží jako výborný odpuzovač mravenců

Zbavte se mravenců olejem z čajovníku. Jen zjistěte, odkud se k vám do domu dostávají a aplikujte na ta místa několik kapek. Pokud se ve vaší domácnosti vyskytují švábi, kápněte několik kapek do vody na vytírání.

6. Zlikviduje plíseň na stěnách

Pokud jste zaznamenali v domě výskyt plísní, naplňte rozprašovač vodou a přidejte několik kapek tea tree oleje, následně na postižená místa směs aplikujte. Plíseň by měla během několika dnů ustoupit, pokud ne, aplikujte znovu.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X