10 důvodů, proč jíst med každý den

Patříte mezi konzumenty medu? Vždy se snažíme najít dokonalý výrobek, který by se stal kouzelnou pilulkou pro naše tělo a současně byl chutný a příjemný.

medTento přírodní produkt je nabitý enzymy a živinami, které mají různé léčebné využití a přínosy pro zdraví. Možná to je důvod, proč byl používán v tradičním lékařství v průběhu celé historie.
Je bohatý na vitamíny a minerály, včetně železa, síry, vápníku a vitamínu C. Má silné antioxidační, antifungální a antibakteriální vlastnosti.

Kromě posilování imunitního systému a prevence nachlazení, dýchacích cest a dalších onemocnění může med udělat pro vaše tělo mnohem více. Pouze však pokud používáte organický.

Pokud jej budete konzumovat každý den, nabízí tyto účinky

1. Vyčistí kůži

Med je vynikající antioxidant, což znamená, že jeho pravidelná konzumace vyčistí vaše tělo od různých toxinů. Navíc jeho antibakteriální vlastnosti výrazně zlepší stav vaší pokožky.

2. Pomáhá zhubnout

Pokud sledujete svou váhu, lékaři doporučují vyloučit všechny sladkosti na bázi cukru, ale ne med. Je to proto, že cukr přítomný v medu má jiné složení než u jiných sladidel. Zvyšuje váš metabolismus, což je nezbytné pro snížení tělesné hmotnosti.

3. Dobrý cholesterol

Vysoká hladina LDL cholesterolu je důležitým rizikovým faktorem srdečních onemocnění. To hraje hlavní roli při vzniku aterosklerózy, hromadění v tepnách, které může vést k infarktu nebo mrtvici.

medu

4. Podporuje zdraví srdce

Med je bohatým zdrojem fenolů a dalších antioxidačních látek. Mnoho z nich bylo spojeno se sníženým rizikem onemocnění srdce. Mohou pomoci tepnám v dilataci srdce, což zvyšuje průtok krve do srdce. Mohou také pomoci zabránit tvorbě krevních sraženin, které mohou vést k infarktu a mrtvici. Pokud budete pít denně sklenici vody se lžící medu, mohlo by to pomoci.

5. Zlepšuje paměť

Oxidace mozku může vést ke strukturálním škodám a kognitivnímu poklesu. Naštěstí med obsahuje vysoké množství antioxidantů, které mohou tento nepříznivý účinek zvrátit. Pomáhá absorbovat vápník, který je nezbytnou živinou pro výživu mozku. Předpokládá se, že tyto dva mechanismy medu mohou pomoc podpořit i poznání a paměť.

6. Zlepšuje spánek

Med může být přínosem pro bezesné noci. Konzumace medu způsobuje zvýšení hladiny serotoninu a inzulínu, zatímco organismus je systematicky převádí na melatonin – sloučeninu, která podporuje a upravuje spánek.

7. Vysoké pozitivum pro žaludek

Med je silné antiseptikum, takže doporučujeme jíst lžičku medu na prázdný žaludek. Tento jednoduchý rituál pomáhá předcházet různým onemocněním spojeným s trávicím traktem. Kromě toho při průchodu žaludkem rozkládá zárodky a léčí malé ranky ve sliznici.

8. Snižuje nervové napětí

To může znít podivně, ale med pomáhá uklidnit nervy a zmírnit únavu. Glukóza obsažená v medu je nezbytná pro práci neuronů. Rychle se vstřebává do krve, což podporuje relaxaci a zmírnění psychických poruch.

9. Med zvyšuje energetickou hladinu

Med může také poskytnout tolik potřebné energie. Toto přírodní sladidlo obsahuje fruktózu a glukózu, které mohou rychle vstoupit do krevního oběhu a vyvolat výbuch energie. Dokonce i ti, kteří se snaží získat svalovou hmotu, mohou těžit z jedinečných energetických vlastností medu.

10. Pomáhá snižovat alergické reakce

Med má protizánětlivé vlastnosti, u nichž mnozí věří, že mohou pomoci při snižování alergických reakcí. Samotný med obsahuje stopy pylů, které mohou vyvolat imunitní reakci. V průběhu času bude tělo produkovat dostatek protilátek k pylům, což účinně způsobí, že tělo uvolní méně histaminu. V důsledku toho bude tělo vykazovat omezenější imunitní odpověď.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X