Naučte se praktikovat reflexologii na vlastních uších

Máte pocit stresu? Možná budete chtít vynechat masáž celého těla a rozhodnete se pro reflexní terapii uší. Pro zmírnění stresu je vhodné zaměřit se na různé tlakové body uvnitř ucha. Masáž uší může pomoci s mnoha zdravotními potížemi a to včetně úlevy od bolesti. Tento typ masáže funguje, protože uši se nacházejí blízko mozku. Ve videu za článkem uvidíte konkrétní techniky, které maximalizují přínosy této metody.

Mapa reflexních bodů ucha

Reflexologie uší

Jak na reflexologii

Pohodlně se usaďte na židli. Pokud je to nutné, odstraňte vlasy z uší (pokud jsou delší). Začněte mírným stiskem lalůčku a táhněte jej dolů. Použijte jemné tahy, které nesmí být bolestivé. Když se dotýkáte uší, věnujte pozornost zbytku těla, stejně jako uším a všímejte si jakékoliv bolesti nebo podráždění, které se objeví při stisku ucha. Jemně vyvíjejte tlak na každý bod vnějšího ucha (jak je znázorněno na výše uvedeném diagramu). Tlak udržte alespoň 5 sekund na každém bodu. Opakujet 5x, než začnete s druhým uchem. Pro stimulaci jednotlivých bodů na uchu lze použít i kolíček na prádlo.

 

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X