Zjistěte, jak se zbavit překážejících stromů

U žádné fyzické činnost nelze úplně vyloučit riziko úrazu. Ovšem o kácení stromů to platí obzvláště. Kácení stromu vyžaduje pečlivou přípravu, vyměření místa dopadu a zabránění přístupu všem členům domácnosti včetně domácích mazlíčků. Jsou však situace, kdy nelze použít klasické směrové kácení.

Je to například na místech, kdy strom vyrostl v blízkosti domu či jiné stavby nebo větve zasahují do elektrického či telefonního vedení. Aby se zabránilo narušení objektu, zastínění, či dokonce nebezpečí pádu stromu a ohrožení zdraví a životů lidí, nebo poškození majetku, je třeba takový strom pokácet jiným, než klasickým způsobem. V takovém případě hovoříme o rizikovém kácení, které vyžaduje odbornost, zkušenosti a hlavně příslušnou techniku. Tyto předpoklady splňuje firma RD servis, která se zaměřuje na rizikové kácení stromů Litovel a blízké okolí. Po dohodě však mohou pracovníci firmy vyjet i do vzdálenějších lokalit a poskytnout zde své služby.

Jak probíhá rizikové kácení

Tato technika se používá na místech, která neumožňují pokácet strom běžným směrovým způsobem. To znamená, že není dostatek místa pro pád celého kmene stromu. Pracovníci RD servisu se musí dostat do koruny stromu například pomocí stoupací techniky, nebo dovézt výsuvnou plošinu. Někdy lze obě metody skloubit v jednu. Jakmile se dostanou až do koruny stromu, vytáhnou si na laně motorovou řetězovou pilu a začnou odřezávat odshora větve a části kmene. Ty pak spouštějí dolů rovněž na lanech, aby jejich pád nikoho nezranil, ani nepoškodil majetek.

Tato práce je jednodušší samozřemě z výsuvné plošiny, pro kterou ovšem musí být dostatek místa. Ideální je, pokud je takto kácen strom v těsné blízkosti silnice, cesty či jiné zpevněné plochy.

Klasické kácení

Pokud to dané místo dovoluje, provádí firmy RD servis klasické směrové kácení, při kterém hrozí nejméně nebezpečí úrazů či poškození majetku. Zákazník si v rámci objednávky kácení může dojednat i úklid a odvoz pořezaného dřeva, pokud je nemůže nebo nechce využít pro vlastní potřebu. Společnost RD servis nabízí také poradenství v oblasti prořezávky stromů a keřů, případně jiných činností sovisejících s okrasnou zahradou.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X