Nerovný boj. Ženy trpí při kocovině mnohem víc

Občas sáhne po ostřejším pití každý a je-li to s mírou, má na lidský organismus minimální vliv. Kromě ranní kocoviny, která s sebou mimo bolehlavu přináší i nepříjemné prozření.

Všeho moc škodí

Nadměrná konzumace alkoholu tělu neprospívá. O tom není třeba diskutovat. V krajním případě se týká onemocnění jater nebo srdce, ale často jsou pro člověka mnohem palčivější poruchy spánku, oslabení imunity, chronická únava nebo erektilní dysfunkce, snížení libida a pozastavení produkce hormonů. O pravidelné konzumaci piva nebo skleničce kvalitního vína se mluví jako o způsobu prevence a zocelování organismu, množství alkoholu, které tělo z dlouhodobého hlediska snáší bez úhony, je ale poměrně nízké. O co víc člověk pije, o to horší jsou rána s kocovinou. Nenechte se zmanipulovat mýty a pijte s rozumem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přímý zásah pro tělo

Velká spotřeba alkoholu už po pár menších dávkách začíná ovlivňovat centrální nervový systém. Právě jeho narušení způsobuje pověstnou bolest hlavy, křeče, závratě a nevolnosti. Pokud máte žaludek „na vodě“ po celý den, může dojít k dehydrataci. Problém je na světě, protože i sebemenší příjem tekutin způsobuje opakované komplikace. Sledujte, co vám dělá dobře. A pijte po malých doušcích, ale v pravidelných časových odstupech, abyste měli konstantní příjem tekutin a nezhoršovali si ostatní projevy kocoviny.

Jednoduchý trik

Ve víru zábavy jen těžko pomyslíte na prevenci a nepřipouštíte si, že vás čeká perné ráno, ale zkuste si osvojit postup, který sníží riziko opilosti na minimum. Po každé dávce tvrdého alkoholu nebo piva si objednejte sklenici čisté vody – neperlivé, neslazené, ideálně v pokojové teplotě. Zvýšíte příjem tekutin a alkohol v krvi nebude tak koncentrovaný. Zároveň se postaráte o dostatečnou hydrataci organismu a předejte bolestem i nevolnostem.

Sílu kocoviny můžete ovlivnit i výběrem alkoholu. Červené víno a whisky patří mezi nápoje, které způsobují tělu největší potíže. Nejlepší volbou je klasické pivo nebo vodka a gin.

Stejné podmínky pro všechny

Občas to s alkoholem přežene každý, ženy i muži. Něžné pohlaví bývá zdrženlivější a mohlo by se zdát, že je to nedostatečnou průpravou. Skutečná příčina je ale jinde. Mužům koluje v těle větší podíl vody, a tak se přijímaný alkohol rychleji zředí s krví. To napomáhá oddálení projevů opilosti. Není třeba ani tolik vody mezi jednotlivými drinky. Ženy musí být opatrnější, protože účinky alkoholu na organismus pocítí mnohem rychleji a i kocovina bude druhý den o něco silnější. To ale neznamená, že se mohou muži utrhnout ze řetězu.

Marcela Svobodová

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X