Zdravotní přínosy mladé kukuřice jsou fascinující

Většina z nás konzumuje kukuřici, která dozraje a sklidí se. Ukázalo se však, že se nutričně nemůže vyrovnat mladé kukuřici, která je nejen nutričně bohatá, ale má i řadu přínosů pro náš organismus. Mladá kukuřice se sklízí dříve, než dozraje. Můžete ji konzumovat samotnou nebo ji přidávat do celé řady zeleninových salátů. Také ji lze používat jako přílohu. Našemu tělu nabízí celou řadu zdravotních výhod, je však potřeba ji konzumovat syrovou, pouze tak si zachová všechny zdraví prospěšné látky.

Zdravotní přínosy mladé kukuřice

Pomáhá snižovat krevní tlak

Stejně jako banán, i kukuřice je plná draslíku, ovšem zejména ta mladá. Ta obsahuje větší množství draslíku, který pomáhá při hypertenzi. Pokud máte vysoký krevní tlak, je vhodné konzumovat mladou kukuřici pravidelně.

Podporuje zdravý zrak

Obsahuje nezbytný vitamín D, který podporuje ostré vidění a pomáhá eliminovat celou řadu zrakových obtíží.

Posiluje imunitní systém

Každý ví, že velké množství vitamínu C obsahují citrusové plody. Pokud však nejste jejich milovníky, zařaďte do svého jídelníčku mladou kukuřici, v níž je tento vitamín také obsažen.

Podporuje správnou funkci střev

Mladá kukuřice obsahuje velké množství vlákniny, která podporuje nejen dobré zažívání, ale také správnou činnost střev. Kromě toho vláknina snižuje riziko vzniku rakoviny střev. Mladá kukuřice pomůže i tehdy, když máte potíže se zácpou.

Pomoc při hubnutí

Kromě toho, že mladá kukuřice obsahuje velké množství vlákniny, která navozuje pocit sytosti, obsahuje velmi malé množství kalorií a tuku, takže je ideální potravinou při redukčních dietách. Mladou kukuřici můžete nakrájet a přidat do salátů nebo jako přílohu ke svým oblíbeným jídlům.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X