Zázračný lékařský med by neměl chybět v žádné do-mácí lékárničce

Léto a prázdniny jsou asi nejoblíbenějšími částmi roku nejen našich dětí. Vždyť právě teď se dá užít tolik radosti a zábavy. Zároveň jde ale o období, kdy smích a rozzářené oči mnohem častěji střídají slzičky. Důvodem jsou odřeniny, popáleniny a další drobné úrazy, které zkrátka k letním aktivitám neodmyslitelně patří. My maminky s tím musíme počítat a být připravené poskytnout dětem nejen kvalitní ošetření a ukonejšení, ale taky se postarat o to, aby se drobné poranění co nejdříve vyléčilo a děti mohly začít zase bez omezení dovádět. Je proto dobré vybavit si vhodně lékárničku a to jak doma, tak na cestách.

Dost možná, že i vy sama patříte k těm, kterým se při vzpomínkách na dětské úrazy vybaví palčivá bolest spojená s kartáčováním rozbitého kolene plného prachu a kamínků mýdlovou vodou. Tuto nepříjemnou proceduru naši rodiče a prarodiče často završili politím poraněného místa pálivým peroxidem vodíku a dovětkem, že než se vdáte, tak se vám to zahojí. Takové ošetřování drobných poranění, i když bylo jistě prováděné s láskou a nejlepším úmyslem, už je dnes naštěstí minulostí. Od drobných odřenin, řezných ran, popálenin a dalších úrazů rozdováděné děti během léta neochráníme, ale v případě potřeby jim můžeme dopřát jemnější a účinnější péči, která nepůsobí další bolest, a naopak urychluje proces hojení. Děti se tak mohou rychleji vrátit k oblíbeným aktivitám a dál si užívat léto bez omezení.

Vyzkoušejte vlhké hojení

Při péči o drobné rány se stále častěji prosazuje takzvané vlhké hojení. To má celou řadu výhod, mezi které patří zejména soustředění se na samotný proces hojení více než jen na ochranu rány. Hojení díky tomu probíhá výrazně rychleji. Velkým bonusem vlhkého hojení je i to, že zamezuje přilnutí obvazu či jiných krycích materiálů k ráně, takže se vyhnete nepříjemnému strhnutí strupu při kontrolách poranění a převazech.

Princip vlhkého hojení využívá nejpřirozenějších hojivých procesů spouštěných naším vlastním tělem. To při zacelování rány produkuje mnoho užitečných látek v podobě tekutiny chránící poraněné místo před záněty a stimuluje růst nové tkáně. Není tedy žádoucí snažit se ránu co nejrychleji vysušit a podpořit rychlou tvorbu strupu. Organismus pak nemá šanci využít svých přirozených ochranných a léčivých schopností v plné míře. Tradiční postup, kdy necháme ránu takzvaně dýchat, ničím ji neošetříme ani nepřekryjeme, tak není tím nejprospěšnějším.

Lepší je na ránu po pečlivé dezinfekci aplikovat vhodný antibakteriální přípravek na bázi vlhkého hojení. Ten celý proces díky stimulaci růstu nové tkáně nejen urychlí, ale zároveň účinkuje proti zánětům a mikrobům.

Zázračný lékařský med

O vlhkém hojení a jeho výhodách věděli už staří Egypťané, kteří na rány přikládali obklady ze směsi bylin, tuku a medu. A právě poslední jmenovaná složka teď zažívá velký návrat a její účinky si pochvalují jak pacienti, tak lékaři. Nikdy ale neaplikujte na ránu klasický luční nebo lesní med. Díky svému složení totiž v ráně pálí a štípe možná ještě víc než zmiňovaný peroxid. Běžně dostupný med navíc může obsahovat bakteriální spóry, které mohou stav pacientů ještě zkomplikovat.

Lékařská věda si naštěstí ví rady a dokáže z medu při plném zachování jeho léčebných účinků odstranit všechny dráždivé látky. Takto očištěný med nazýváme lékařský nebo medicinský med. Je ceněný hlavně pro své antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti a pro schopnost stimulovat růst nové tkáně. Vědecké studie prokázaly, že udržuje v oblasti rány prospěšné vlhké prostředí, podporuje hojení, odstraňuje zápach a dokáže udělat hotové zázraky i s ranami, které se odmítají hojit a s nimiž si neumějí poradit ani antibiotika. Na bázi lékařského medu a dalších přírodních látek je postaven i gel L-MESITRAN® SOFT, který lze využít nejen k léčbě dětských bolístek a který hojí rány ve všech fázích. Využijete ho na běžné odřeniny utržené při sportu nebo jiných aktivitách. Perfektní je také pro ošetření malých řezných ran, léčbu puchýřů, včetně těch po oparu i jizviček po akné a je vhodný také na popáleniny 1. i 2. stupně. Účinně pomáhá zklidnit a hydratovat pokožku podrážděnou sluníčkem a jeho účinky oceníte i po poštípání hmyzem, kdy namazané štípance přestanou svědit a rychle se zhojí. Výhodou je, že díky přírodnímu složení ho lze využít pro všechny členy rodiny od novorozenců až pro seniory. Přesvědčte se o hojivých vlastnostech gelu L-MESITRAN® SOFT sami a vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Přípravek je k dostání v kamenných i internetových lékárnách nebo přímo na webu L-Mesitran.cz.L-Mesitran Soft je zdravotnický prostředek třídy IIb. CE 0481. Pečlivě si přečtěte návod k použití.

Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X