Sadec prorostlý zažene chřipku, zkoumá se, zda pomůže i proti rakovině

Už jste někdy slyšeli v souvislosti s rostlinou názvy „kořen na horečku“ nebo „tráva na pocení“? Ne? Tak věřte, že takto američtí osadníci říkali sadci prorostlému, jehož léčivé účinky jako první odhalili severoameričtí indiáni.

Ti kořen sadce označovali za „krev čistící a horečku snižující.“ Sadec tak využíval k léčbě chřipky, cholery, tyfu.

Sadec prorostlý dorůstá až třímetrové délky, má krásné květy, které voní po vanilce. Když je v ruce rozmačkáte, voní ještě intenzívněji.

Léčivé účinky

Ze sadce se využívá kořen, který je účinný při virových a bakteriálních onemocněních, při zánětech kloubů, chřipce, žaludečních potíží, podporuje trávení, chuť k jídlu, pomáhá při zácpě, při tropické horečce, ale i při kašli a bronchitidě a rovněž při léčbě kožních onemocnění.

Byl v minulosti využívaný jako aspirin rostlinného původu a dodnes je některými doporučovaný, jako nejlepší prostředek proti horečce. V Americe sadec běžně předepisují při virových onemocnění, nachlazení a léčbě chřipky.

Sadec a rakovina

Sadec podle některých studií podporuje bíle krvinky a má imunostimulační účinky, takže se zkoumá, jak by rostlina mohla být využita v boji s rakovinou. Ale k tomu zatím zbývá ještě dlouhá cesta.

Sadec prorostlý můžete zakoupit ve směsích s jinými bylinami jako tonikum či doplňky stravy.

 

 

 

 

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X