Sex po roce vztahu už ženy neláká, tvrdí vědci

Zamilovanost a sexuální přitažlivost v prvním roce vztahu dosahuje maxima. Není žádným tajemstvím, že sexuální apetit klesá nejen s délkou vztahu, ale také věkem. Jak vnímají tento problém ženy a jak muži? Odpověď vás možná překvapí.

Ženy sex nudí dříve

Přestože jsou to častěji muži, kdo si časem hledá jinou partnerku, u žen se nespokojenost projeví dříve. Vědci z několika Britských institucí se zabývali dlouhodobou spokojeností žen i mužů s jejich sexuálním životem. Rozsáhlá studie zkoumala nejen míru spokojenosti, ale také její možné příčiny.

Z výsledků jasně vyplynulo, že ženy se začínají v posteli nudit již po roce vztahu s jedním partnerem. S přibývajícími roky vztahu se pak nezájem o sex ještě prohlubuje.

Stojí za to zmínit, že přestože ženy pociťují nudu a stereotyp v sexuálním životě podstatně dříve než muži, není to pro ně častým důvodem k hledání nového partnera. Sexuální spokojenost není u většiny žen na prvním místě, daleko více ocení fungující vztah, spolehlivého partnera nebo sdílenou péči o děti.

Pro ženy je důležitější fungující vztah než sex
Zdroj: pixabay.com

Oddělené bydlení prospívá

Poměrně významný statistický rozdíl byl zaznamenán v případě párů, které bydlí společně a odděleně. Ženy, které nesdílí společnou domácnost s partnerem, vykazují až o 41% větší spokojenost v milostném životě než ty, které žijí společně s mužem. Zajímavé je, že v případě mužů nebyl v tomto ohledu zaznamenán větší rozdíl.

Tento fakt nahrává modernímu trendu single bydlení. Ukazuje se totiž, že pokud s partnerem nesdílíme všechny své každodenní činnosti a rituály, jiskra mezi námi vydrží o něco déle.

Láska a sex jdou ruku v ruce
Zdroj: pixabay.com

Důvodů je několik

Délka vztahu a sdílené bydlení nejsou jediné faktory, které ovlivňují sexuální spokojenost. Experti z univerzit v Londýně, Southamptonu a Glasgow označili i další důvody nespokojenosti. Patří mezi ně zejména špatný zdravotní stav, nezaměstnanost, deprese nebo třeba těhotenství a péče o malé děti. 

Výsledky studie také odhalily, že partneři, kteří jsou schopni spolu otevřeně mluvit o sexu a vlastních potřebách, mívají problémy v sexuálním životě později a méně často. 

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X